wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Kolorowe wideo z orbity
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-11-05| GNSS, Mapy, Firma

Wyniki Garmina za III kwartał – przychody w dół, zyski w górę


Amerykańska firma Garmin opublikowała raport finansowy za III kwartał bieżącego roku. Wynika z niego, że jeden z największych producentów urządzeń GPS nadal notuje spadek przychodów, choć już nie we wszystkich działach.

Przychody Garmina w III kwartale bieżącego roku wyniosły 781 mln dolarów, czyli o 10% mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. W porównaniu z III kwartałem 2008 roku największy spadek zanotowano w Ameryce Północnej (14%) oraz w Europie (4%). Z kolei w Azji sprzedaż wzrosła o 6%. W podziale na segmenty produktów największy spadek przychodów dotknął urządzenia do nawigacji lotniczej (29%) oraz samochodowej (13%). Poprawę widać za to w sprzedaży odbiorników rekreacyjnych (11%) oraz morskich (3%).
Co ciekawe, mimo spadku przychodów firma zanotowała wzrost zysków – aż o 25%, z poziomu 171 mln dolarów w III kwartale 2008 r. do 215 mln dolarów w analogicznym okresie tego roku.

Źródło: Garmin


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt