wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-10-27| GIS, Mapy, Imprezy

Zapowiedź Dnia GIS 2009 w PolsceJuż tylko 23 dni dzielą nas od kolejnych obchodów międzynarodowego Dnia GIS, który w tym roku w Polsce odbędzie się 18 listopada i – podobnie jak w latach ubiegłych – zorganizują go wyższe uczelnie, koła naukowe i jednostki administracji publicznej.

System Informacji Geograficznej otwiera drzwi do wielu nowych sposobów myślenia, ułatwia znalezienie wzorów i związków, które pomogą nam w podejmowaniu decyzji i odkrywaniu świata. Właśnie tego rodzaju poszukiwania są przesłaniem GIS Day obchodzonego wszędzie tam, gdzie wykorzystywane są technologie GIS.

Tę, zgłoszoną przez Towarzystwo National Geographic, inicjatywę od wielu lat na całym świecie propaguje i wspiera ESRI Inc., a w Polsce – firma ESRI Polska. W tym roku jej przedstawiciele zaangażowali się w imprezy organizowane przez wyższe uczelnie, m.in.: Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet Adama Mickiewicza i Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Uniwersytet Wrocławski, Politechnikę Wrocławską i Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Politechnikę i Uniwersytet Warszawski oraz w Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Obecni będą również w Zespole Szkół im. Bolesława Prusa w Częstochowie, w Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie oraz Bytomiu na obchodach Dnia GIS organizowanych przez tamtejszy Urząd Miejski. Ponadto tematyczne imprezy związane z tym wydarzeniem odbędą się w IMGW i RZGW w Krakowie, na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Rolniczym i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, a także na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Wszyscy zainteresowani udziałem w tym światowym przedsięwzięciu na stronie GIS Day znajdą najdogodniejszą dla siebie lokalizację obchodów tego dnia w Polsce.

Źródło: ESRI Polska


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS