wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Geospatial Revolution, odc. 3
blog
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-10-27| GIS, Mapy, Imprezy

Zapowiedź Dnia GIS 2009 w PolsceJuż tylko 23 dni dzielą nas od kolejnych obchodów międzynarodowego Dnia GIS, który w tym roku w Polsce odbędzie się 18 listopada i – podobnie jak w latach ubiegłych – zorganizują go wyższe uczelnie, koła naukowe i jednostki administracji publicznej.

System Informacji Geograficznej otwiera drzwi do wielu nowych sposobów myślenia, ułatwia znalezienie wzorów i związków, które pomogą nam w podejmowaniu decyzji i odkrywaniu świata. Właśnie tego rodzaju poszukiwania są przesłaniem GIS Day obchodzonego wszędzie tam, gdzie wykorzystywane są technologie GIS.

Tę, zgłoszoną przez Towarzystwo National Geographic, inicjatywę od wielu lat na całym świecie propaguje i wspiera ESRI Inc., a w Polsce – firma ESRI Polska. W tym roku jej przedstawiciele zaangażowali się w imprezy organizowane przez wyższe uczelnie, m.in.: Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet Adama Mickiewicza i Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Uniwersytet Wrocławski, Politechnikę Wrocławską i Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Politechnikę i Uniwersytet Warszawski oraz w Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Obecni będą również w Zespole Szkół im. Bolesława Prusa w Częstochowie, w Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie oraz Bytomiu na obchodach Dnia GIS organizowanych przez tamtejszy Urząd Miejski. Ponadto tematyczne imprezy związane z tym wydarzeniem odbędą się w IMGW i RZGW w Krakowie, na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Rolniczym i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, a także na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Wszyscy zainteresowani udziałem w tym światowym przedsięwzięciu na stronie GIS Day znajdą najdogodniejszą dla siebie lokalizację obchodów tego dnia w Polsce.

Źródło: ESRI Polska


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt