wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Wapno - krajobraz po katastrofie
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-10-08| GNSS, Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Sprzęt, Firma, Ludzie, Instytucje

Skanowanie laserowe na miejscu zbrodni


Policjanci z Piły we współpracy z firmą Leica Geosystems przeprowadzają rozpoznanie możliwości wykorzystania skanowania 3D do dokumentowania miejsca zbrodni czy katastrofy.

Polska policja dotychczas nie wykorzystywała w pracy skanowania laserowego, choć za granicą jest to od kilku lat stosowana metoda, głównie na miejscach wypadków drogowych, katastrof, w miejscach użycia broni czy aktów terrorystycznych. Skanowanie laserowe wykorzystano przy rekonstrukcji wypadku księżnej Diany czy po wybuchach bomb w metrze londyńskim w roku 2005.
We wrześniu policjanci z Piły oraz specjaliści z Leica Geosystems za pomocą skanera HDS 3D LeicaScanstation 2 wykonali trójwymiarowe modele w miejscach symulowanych zdarzeń kryminalnych. Pozwoliło to wykładowcom z Zakładu Kryminalistyki Szkoły Policji w Pile stwierdzić, że skanowanie umożliwia szybkie, sprawne i bardzo dokładne wykonywanie pomiarów wyznaczonego obszaru czy pomieszczenia. Ponadto metoda ta zwiększa bezpieczeństwo pracy i nie jest potrzebny powrót na miejsce zbrodni. Policja planuje zaopatrzenie wybranych jednostek w skanery.

Źródło: PAP


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt