wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-10-07| GNSS, Geodezja, GIS, Mapy, Sprzęt, Firma, Software

Robot skanuje kopalnie


Rewolucyjny, zdalnie sterowany robot 3D-R1 został użyty do wykonania precyzyjnego modelu 3D kopalni cyny South Crofty w Wielkiej Brytanii.

Zdalnie sterowany robot 3D-R1 do skanowania został zbudowany przez firmę 3D Laser Mapping i Jobling Purser, a lasery pochodzą z firmy Riegl Laser Measurement Systems. Wykorzystane zostały najnowsze techniki i oprogramowanie. Robot został zaprojektowany głównie do robót pod ziemią: w tunelach, kopalniach czy ruinach. Urządzenie może szybko poruszać się po trudnym terenie – jest wyposażone w gąsienice, a niewielkie wymiary pozwalają przedostać się przez wąskie otwory. Dzięki temu jest bardzo przydatne do zobrazowania budynków czy kopalni po wypadkach (trzęsieniach ziemi lub tąpnięciach), gdy wymagana jest natychmiastowa ocena sytuacji.
Robot skanuje z dokładnością 10 mm, a zasięg lasera sięga 1000 m. 3D-R1 łączy ze sobą bardzo dużą dokładność i precyzję z możliwością pracy w ekstremalnych warunkach.

Użyto go też do innych projektów, m.in. do zeskanowania kopalni srebra San Jose w Argentynie, czego efekty można obejrzeć na filmie.

Źródło: Geoconnexion, Laser 3D


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt