wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-10-07| GNSS, GIS, Mapy, Teledetekcja, Sprzęt, Firma, Edukacja, Ludzie, Instytucje

Projekt Indect – nowy system informacji dla bezpieczeństwa


Naukowcy z Katedry Telekomunikacji AGH rozpoczęli prace nad nowym systemem informacyjnym Indect, którego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w miastach. Dane takie jak temperatura, obecność niebezpiecznych związków czy przemieszczanie się wybranych obiektów pochodzące z systemu kamer i czujników, a także informacje z satelitów będą zbierane i automatycznie analizowane we wspólnej bazie.

Projekt Indect opisany jako „Inteligentny system informacyjny wspierający obserwację, poszukiwanie i detekcję dla bezpieczeństwa obywateli w środowisku miejskim” został opracowany przez prof. Andrzeja Dziechę z Katedry Telekomunikacji AGH. Pomysł ten zwyciężył w konkursie 7. Ramowego Programu Unii Europejskiej w kategorii projektów zintegrowanych. Jego celem jest opracowanie kompleksowego, zintegrowanego systemu w celu redukcji przestępczości i zagrożeń.

Naukowcy z krakowskiej Katedry Telekomunikacji Akademii Górniczo-Hutniczej koordynują całość projektu, ale w pracach biorą udział także naukowcy m.in. z Austrii, Francji, Hiszpanii, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Jeżeli wdrożenie systemu zakończy się sukcesem, pierwszymi jego odbiorcami będą policje niemiecka, północnoirlandzka i polska.
Całkowity budżet przedsięwzięcia to 15 mln złotych.

Źródło: AGH, Gazeta Kraków


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt