wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
BARI '76
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-09-23| GIS, Mapy, Firma, Prawo, Edukacja, Software, Instytucje

Intergraph współtworzy ogólnoeuropejski system bezpieczeństwa


Unia Europejska rozpoczęła prace nad budową Europejskiego Systemu Bezpieczeństwa (EES). Głównym wykonawcą projektu została firma Intergraph.

Komisja Europejska zatwierdziła projekt oraz wykonawców EES. System ten ma na celu lepsze zarządzanie w czasie kryzysu (tj. ataków terrorystycznych, katastrof przemysłowych czy klęsk żywiołowych). EES będzie się opierał na monitorowaniu wielu zjawisk we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej (m.in.: monitoring pogody, radioaktywności, stężenia trujących gazów czy informacji związanych z zagrożeniem terrorystycznym). Dane pobierane będą zarówno z rozmaitych placówek badawczych i instytucji, jak i z satelitów. Informacje te mają trafiać w czasie rzeczywistym do ogólnoeuropejskiej bazy. W przypadku przekroczenia określonych norm automatycznie informowane będą odpowiednie służby.
Firma Intergraph ma być głównym wykonawcą i koordynatorem prac. Wybrano tę firmę ze względu na duże doświadczenie w zakresie bezpieczeństwa. Ponadto niedawno spółka we współpracy z firmą Google opracowała system wsparcia kryzysowego, który umożliwia zarządzanie informacją przestrzenną. Poza Intergraph w projekcie weźmie udział 19 innych firm, organizacji i placówek badawczych. Budowa EES ma trwać 4 lata i zakończyć się w 2013 roku. UE przeznaczyła na ten cel 9,1 miliona euro.

Źródło: POB Industrial News


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt