Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2009-09-29| GNSS, Geodezja, Sprzęt

Nowe odbiorniki GNSS NovAtela


Na zakończonych niedawno targach Intergeo w Karlsruhe (Niemcy) Kandyjski NovAtel przedstawił trzy nowe odbiorniki GNSS – OEM-Star, RTK FlexPak-G2 oraz system RTK do ścisłej integracji z jednostką inercyjną SPAN-MPPC.

Moduł NovAtel OEM-Star to ekonomiczna karta OEM, która zastąpi popularnego SuperStar II. Dla ułatwienia integracji w systemach, które do tej pory wykorzystywały SuperStar II, zachowano identyczne wymiary płytki oraz umiejscowienie konektorów. Podobnie jak SuperStar II moduł ma bardzo precyzyjny zegar (±20 ns), który umożliwia jego wykorzystanie nawet jako silnika systemów geodezyjnych. Z opcją GLONASS OEM-Star odbiera prawie dwukrotnie więcej satelitów, co poprawia dokładność pozycjonowania w trudnych warunkach odbioru. Modele z opcją Raw Data wyposażone są w technologię GL1DE. Jest to patent NovAtela znacznie ograniczający błędy odbicia sygnału oraz zwiększający stabilność i ciągłość wyników. Kolejną opcją jest przyspieszenie tempa pozycjonowania do 10 Hz.

Nowa superlekka (poniżej 400 gram) obudowa FlexPak będzie dostarczana w dwóch wersjach:
• FlexPak-G2-V2: 2-częstotliwościowy odbiornik GPS + GLONASS zmodernizowany dla nowego sygnału. Technologia AdvAnced RTK gwarantuje centymetrową dokładność RTK z szybką inicjalizacją nawet przy długich wektorach.
• FlexPak-G2-V1G: 1-częstotliwościowy odbiornik GPS + GLONASS odporny słabe warunki dostępności sygnału. Specjalny algorytm RT-2 L1TE L1 pozwala na osiągnięcie centymetrowej dokładności RTK nawet bez odbioru L2 przy wykorzystaniu GLONASS oraz EGNOS jako częstotliwości alternatywnych.
Odbiorniki FlexPak będą łatwe w integracji dzięki użyciu zwykłych kabli RS-232 (DB9).

System SPAN-MPPC zawiera kartę OEMV-3 oraz interfejs ścisłej integracji SPAN. Po podłączeniu do jednostki IMU FSAS otrzymujemy kompletny system SPAN (Synchronized Position Attitude & Navigation). SPAN-MPPC jest przeznaczony do zabudowy w urządzeniu klienta. Ścisła integracja technologii SPAN pozwala na ciągłą współpracę pomiędzy odbiornikiem GNSS a jednostką IMU (inercyjnym systemem złożonym z akcelerometrów i żyrokompasów). Dzięki temu podzespół ten płynnie, w sposób niezauważalny dla użytkownika, przejmuje pozycjonowanie od odbiornika satelitarnego w momencie chwilowego zaniku sygnału.

Źródło: Eryk J. Lipiński, GPS.PL


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
XXVII Kongres Międzynarodowej Federacji Geodetów (FIG Congress 2022)
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama