wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
GEODETA testuje: ContextCapture
blog
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-09-24| GNSS, Geodezja, GIS, Mapy, Sprzęt, Firma, Ludzie, Imprezy

R4, R5, R6 i S3 w ofercie Trimble’a


Amerykański Trimble wzbogacił swoją ofertę o odbiorniki GNSS: R4, R5 i R6, a także nową stację zrobotyzowaną S3 i pakiet specjalistycznego oprogramowania. Prezentacja odbyła się na Targach Intergeo 2009.

Odbiornik GNSS serii R6 obsługuje zmodernizowane pasmo L2C oraz L1 i L2 z opcją dodania odbioru sygnałów rosyjskiego systemu nawigacji satelitarnej GLONASS. W małej obudowie zintegrowano precyzyjną antenę, sam odbiornik i moduł łączności. Transmisję można zapewnić poprzez modem łączności komórkowej (np. przy pracy w sieci VRS) lub poprzez transmisję w paśmie UHF (np. do pomiarów RTK). Urządzenie może służyć zarówno jako odbiornik mobilny, jak i stacja bazowa.

R5 to urządzenie, które można konfigurować wedle życzeń użytkownika. Modułowy system umożliwia wybranie np. anteny i opcji komunikacji w zależności od aktualnych potrzeb. Podobnie jak R6, także ten aparat obsługuje częstotliwości L2C, L1 i L2 oraz opcjonalnie GLONASS. Do mniej wymagających pomiarów przeznaczony jest R4, standardowo wyposażony w odbiór sygnałów L1 i L2 (z możliwością dodania GLONASS).

Z kolei zrobotyzowany tachimetr Trimble S3 to z jednej strony technologia Trimble Direct Reflex pozwalająca na bezlustrowy pomiar odległości do celu na dowolnej powierzchni i Trimble MagDrive, czyli wytrzymałe serwomotory, z drugiej zaś zintegrowane radio, bezprzewodowe rozwiązania i rozbudowane oprogramowanie pozwalające na wykonywanie dowolnych zadań geodezyjnych.
Oferowany przez firmę pakiet oprogramowania biurowego Trimble Bussines Center przeznaczony jest do zarządzania, analizowania i przetwarzania wszelkich danych polowych, zarówno tych z instrumentów optycznych, jak i odbiorników GNSS oraz skanerów.
Uzupełnieniem oferty jest serwis Connected Site, który udziela geodetom wsparcia w zakresie technologii, usług i produktów oferowanych przez Trimble’a.

Źródło: Trimble


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt