wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-09-24| GNSS, Geodezja, GIS, Mapy, Sprzęt, Firma, Ludzie, Imprezy

R4, R5, R6 i S3 w ofercie Trimble’a


Amerykański Trimble wzbogacił swoją ofertę o odbiorniki GNSS: R4, R5 i R6, a także nową stację zrobotyzowaną S3 i pakiet specjalistycznego oprogramowania. Prezentacja odbyła się na Targach Intergeo 2009.

Odbiornik GNSS serii R6 obsługuje zmodernizowane pasmo L2C oraz L1 i L2 z opcją dodania odbioru sygnałów rosyjskiego systemu nawigacji satelitarnej GLONASS. W małej obudowie zintegrowano precyzyjną antenę, sam odbiornik i moduł łączności. Transmisję można zapewnić poprzez modem łączności komórkowej (np. przy pracy w sieci VRS) lub poprzez transmisję w paśmie UHF (np. do pomiarów RTK). Urządzenie może służyć zarówno jako odbiornik mobilny, jak i stacja bazowa.

R5 to urządzenie, które można konfigurować wedle życzeń użytkownika. Modułowy system umożliwia wybranie np. anteny i opcji komunikacji w zależności od aktualnych potrzeb. Podobnie jak R6, także ten aparat obsługuje częstotliwości L2C, L1 i L2 oraz opcjonalnie GLONASS. Do mniej wymagających pomiarów przeznaczony jest R4, standardowo wyposażony w odbiór sygnałów L1 i L2 (z możliwością dodania GLONASS).

Z kolei zrobotyzowany tachimetr Trimble S3 to z jednej strony technologia Trimble Direct Reflex pozwalająca na bezlustrowy pomiar odległości do celu na dowolnej powierzchni i Trimble MagDrive, czyli wytrzymałe serwomotory, z drugiej zaś zintegrowane radio, bezprzewodowe rozwiązania i rozbudowane oprogramowanie pozwalające na wykonywanie dowolnych zadań geodezyjnych.
Oferowany przez firmę pakiet oprogramowania biurowego Trimble Bussines Center przeznaczony jest do zarządzania, analizowania i przetwarzania wszelkich danych polowych, zarówno tych z instrumentów optycznych, jak i odbiorników GNSS oraz skanerów.
Uzupełnieniem oferty jest serwis Connected Site, który udziela geodetom wsparcia w zakresie technologii, usług i produktów oferowanych przez Trimble’a.

Źródło: Trimble


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt