wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-09-15| GNSS, Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Prawo, Przetargi, Instytucje, Kataster

Polska zapłaci 400 mln zł kary za brak ortofotomapy?


Jak informuje na zielonych stronach dzisiejsza „Rzeczpospolita”, Polska będzie musiała oddać 400 mln zł z dopłat bezpośrednich. Komisja Europejska chce wysokiej kary za brak odpowiednich map działek rolnych.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłacająca unijne dotacje nie stosowała w latach 2005-2006 mapy lotniczej gospodarstw rolnych (ortofotomapy) w całym kraju. Zgodnie z wymogami unijnymi mapa ta powinna wówczas działać w technologii GIS, lecz agencja nie zdążyła jej wdrożyć na czas.

Agencja przyznaje, że wina jest po jej stronie. Nie mogła w pełni wdrożyć systemu GIS, ponieważ nie miała zdjęć lotniczych dużej części północnowschodniej Polski. Gdy rozpoczęła wypłatę rolniczych dotacji w 2004 r., nie miała nawet zgody na wykonanie zdjęć lotniczych na tym terenie i dysponowała tylko zdjęciami satelitarnymi.

Pełna treść artykułu

Źródło: „Rzeczpospolita”


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Unio! spadaj Proponuję napisać do Brukseli, żeby się odczepili, bo zdjęcia satelitarne spełniały wymogi... ble ble ble (i oczywiście były w technologii GIS, jak wszystko, z czym żyjemy). Niech kraje starej Unii poddadzą się na 40 lat Ruskim, a później niech wdrażają technologię GIS, zobaczymy kto będzie lepszy.

!!! O matko, i co teraz?

jak to jest czy ktoś uświadomiony mógłby i mnie uświadomić jak to jest, że nie można wdrożyć TECHNOLOGII GIS bo nie ma się ortofotomapy dla północnej części Polski? Jeśli dobrze rozumiem to w zasadzie geoportal nie powinien działać, bo nie ma działek dla Warszawy i Poznania?

3 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt