wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-09-15| GNSS, Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Prawo, Przetargi, Instytucje, Kataster

Polska zapłaci 400 mln zł kary za brak ortofotomapy?


Jak informuje na zielonych stronach dzisiejsza „Rzeczpospolita”, Polska będzie musiała oddać 400 mln zł z dopłat bezpośrednich. Komisja Europejska chce wysokiej kary za brak odpowiednich map działek rolnych.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłacająca unijne dotacje nie stosowała w latach 2005-2006 mapy lotniczej gospodarstw rolnych (ortofotomapy) w całym kraju. Zgodnie z wymogami unijnymi mapa ta powinna wówczas działać w technologii GIS, lecz agencja nie zdążyła jej wdrożyć na czas.

Agencja przyznaje, że wina jest po jej stronie. Nie mogła w pełni wdrożyć systemu GIS, ponieważ nie miała zdjęć lotniczych dużej części północnowschodniej Polski. Gdy rozpoczęła wypłatę rolniczych dotacji w 2004 r., nie miała nawet zgody na wykonanie zdjęć lotniczych na tym terenie i dysponowała tylko zdjęciami satelitarnymi.

Pełna treść artykułu

Źródło: „Rzeczpospolita”


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Unio! spadaj Proponuję napisać do Brukseli, żeby się odczepili, bo zdjęcia satelitarne spełniały wymogi... ble ble ble (i oczywiście były w technologii GIS, jak wszystko, z czym żyjemy). Niech kraje starej Unii poddadzą się na 40 lat Ruskim, a później niech wdrażają technologię GIS, zobaczymy kto będzie lepszy.

!!! O matko, i co teraz?

jak to jest czy ktoś uświadomiony mógłby i mnie uświadomić jak to jest, że nie można wdrożyć TECHNOLOGII GIS bo nie ma się ortofotomapy dla północnej części Polski? Jeśli dobrze rozumiem to w zasadzie geoportal nie powinien działać, bo nie ma działek dla Warszawy i Poznania?

3 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt