Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-08-04| GIS, Mapy, Firma, Edukacja, Software, Ludzie, Instytucje

Powstał portal wydobycia surowców energetycznych w USA


Firma Baker Hughes zajmująca się wydobyciem ropy naftowej zbudowała bardzo bogaty w treść portal przedstawiający mapy obszarów wydobycia gazu, ropy naftowej oraz elektrowni termalnych w Stanach Zjednoczonych. Serwis udostępnia nie tylko wiele danych geologicznych, ale również związanych z historią wydobycia surowców w USA.

Dane w portalu uwzględnione zostały dla całego obszaru Stanów Zjednoczonych. Tereny wydobycia surowców można wyszukiwać według wielu kryteriów: rodzaju, głębokości i kierunku odwiertów, jak również rodzaju surowców lub formy geologicznej, z której jest on wydobywany. Ponadto wyświetlane są warstwy map przedstawiające podział administracyjny, drogi czy budowę geologiczną. Dzięki funkcjom portalu możliwe jest m.in. oznaczenie wybranego terenu i sprawdzenie, ile się na nim znajduje obszarów wydobycia. Wyświetlane są wybrane informacje o eksploatacji złóż w postaci map, kartodiagramów lub tekstu. Dane są aktualizowane co tydzień. Ponadto można dotrzeć do historycznych danych dotyczących wydobycia surowców w USA sięgając aż do 1944 roku.

Źródło: Baker Hughes


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS