Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-07-24| GNSS, Software

Oprogramowanie Topcon 3.4 G3: lepsza praca z GLONASS


Firma Topcon Positioning System (TPS) wypuściła na rynek nową wersję oprogramowania wewnętrznego odbiorników GNSS (firmware) posiadających nową płytę G3 (m.in. odbiorniki GR-3 i GRS-1).

Najważniejszą zmianą w oprogramowaniu jest możliwość stosowania poprawek do systemu GLONASS bez względu na typ i markę odbiornika bazowego. Dotychczas praca w jednej sieci RTK (korzystającej z GLONASS) na sprzęcie różnych producentów mogła powodować spadek dokładności pozycjonowania. Dzięki oprogramowaniu Topcon 3.4 G3 konflikt ten został automatycznie wyeliminowany. Jak zapewnia dyrektor sprzedaży TPS Jason Killpack, jest to pierwsze tego typu oprogramowanie wewnętrzne odbiorników na rynku.

Wśród innych udoskonaleń nowej wersji oprogramowania znalazło się m.in.: obsługa poprawek w formacie MAC Network i RTCM oraz możliwość ręcznego definiowania parametrów troposfery.
Zgodnie z polityką firmy TOPCON każdy użytkownik może za darmo uzyskać aktualizację oprogramowania firmware od lokalnego dystrybutora sprzętu.

Źródło: TPS/TPI


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS