Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-07-15| GNSS, GIS, Mapy, Teledetekcja, Sprzęt

Mobilny system kartowania od Topcona


Firma Topcon Positioning System zaprezentowała swój najnowszy mobilny system precyzyjnego kartowania IP-S2. Łączy on dwuczęstotliwościową nawigację GNSS, skanery laserowe oraz kamery cyfrowe.

System wykorzystuje 40-kanałowy odbiornik GNSS, który odbiera sygnały GPS, GLONASS oraz WAAS. Może korzystać także z poprawek RTK. Dokładność pozycjonowania – zależnie od metody – waha się od 3 mm + 0,5 ppm do 1,5 metra. System składa się łącznie z trzech wysokorozdzielczych skanerów laserowych: dwóch SICK LMS 291-S05 i jednego SICK LMS 291-S14. Obrazują one obszar w promieniu około 30 metrów od pojazdu z dokładnością do 45 mm. IP-S2 składa się także z 6 aparatów cyfrowych ICX204AQ o rozdzielczości 4,7 Mpx obrazujących cały obszar dookoła pojazdu (360

Źródło: TPS


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS