wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Geospatial Revolution, odc. 3
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-04-16| GNSS, Geodezja, Sprzęt

Topcon dostarczy odbiorniki dla Chin


Firma Topcon Positioning dostarczy 132 zestawy odbiorników GNSS CORS wraz z antenami na potrzeby projektu Crustal Movement Observation Network of China (CMONOC).

Projekt uruchomiono z inicjatywy Chińskiego Urzędu ds. Trzęsień Ziemi (CEA) w celu monitorowania ruchów tektonicznych oraz przewidywania trzęsień ziemi za pomocą technologii GNSS.

Po silnym trzęsieniu, które wystąpiło w 2008 roku w regionie Wenchuan (8 stopni w skali Richtera), rząd chiński stara się zapobiegać kolejnym katastrofom, wykorzystując do tego najnowocześniejsze technologie. Deformacje płyt tektonicznych mierzone będą dzięki precyzyjnej rejestracji ruchu wybranych punktów na powierzchni ziemi.

W 2009 roku CEA planuje wykorzystać zakupione odbiorniki do przeprowadzenia pomiarów ponad 2000 zastabilizowanych w tym celu punktów na terenie całych Chin. Urządzenia przystosowane są do odbioru sygnałów systemów satelitarnych GPS i GLONASS, a także planowanego europejskiego GALILEO.

Źródło: GPS World


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt