wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-03-16| GNSS, Sprzęt, Firma

Topcon - pierwszy ręczny odbiornik GPS RTK do współpracy z sieciami referencyjnymiJapoński producent sprzętu pomiarowego wprowadza do oferty odbiornik Topcon GRS-1 – ręczny instrument GPS/GLONASS z wbudowanym kontrolerem i możliwością pracy w trybie RTK.

Nowe urządzenie korzysta z zaawansowanej technologicznie płyty głównej umożliwiającej odbiór sygnałów satelitarnych GPS i GLONASS (L1, L2) w 72 kanałach. Po podłączeniu zewnętrznej anteny odbiornik zapewnia dokładność pomiarów RTK na poziomie 10-15 mm (+ 1 ppm), dlatego można go stosować w pracach geodezyjnych. Urządzenie ma wbudowany modem GSM/GPRS, dzięki czemu może być wykorzystywane w pomiarach w sieci ASG-UEPOS i TPI-NET. Opcjonalnie można do niego podłączyć zewnętrzny radiomodem UHF przydatny do pracy z własnymi stacjami bazowymi. Kontroler jest zintegrowany z odbiornikiem, pracuje pod systemem Windows Mobile 6.1. i jest wyposażony w procesor taktowany zegarem 806 MHz, pamięć wewnętrzną (1 GB), kolorowy dotykowy ekran (3,7 cala), gniazdo kart pamięci oraz bezprzewodowe łącza Bluetooth i WiFi.
GRS-1 w podstawowej konfiguracji (tylko częstotliwość L1) można używać do pomiarów GIS-owych, natomiast z chwilą rozszerzenia o częstotliwość L2 może służyć jako odbiornik geodezyjny. Dodatkowe elementy, takie jak wbudowana kamera cyfrowa, magnetyczny kompas czy czytnik kodów kreskowych rozszerzają zakres zastosowań urządzenia na wiele różnych branż.

GRS-1 wraz z oprogramowaniem TopSURV w polskiej wersji językowej będzie oferowany w Polsce przez dystrybutora Topcona spółkę TPI z Warszawy.

Źródło: TPI


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS