wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Wielodrożność a Galileo
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-03-16| GNSS, Sprzęt, Firma

Topcon - pierwszy ręczny odbiornik GPS RTK do współpracy z sieciami referencyjnymiJapoński producent sprzętu pomiarowego wprowadza do oferty odbiornik Topcon GRS-1 – ręczny instrument GPS/GLONASS z wbudowanym kontrolerem i możliwością pracy w trybie RTK.

Nowe urządzenie korzysta z zaawansowanej technologicznie płyty głównej umożliwiającej odbiór sygnałów satelitarnych GPS i GLONASS (L1, L2) w 72 kanałach. Po podłączeniu zewnętrznej anteny odbiornik zapewnia dokładność pomiarów RTK na poziomie 10-15 mm (+ 1 ppm), dlatego można go stosować w pracach geodezyjnych. Urządzenie ma wbudowany modem GSM/GPRS, dzięki czemu może być wykorzystywane w pomiarach w sieci ASG-UEPOS i TPI-NET. Opcjonalnie można do niego podłączyć zewnętrzny radiomodem UHF przydatny do pracy z własnymi stacjami bazowymi. Kontroler jest zintegrowany z odbiornikiem, pracuje pod systemem Windows Mobile 6.1. i jest wyposażony w procesor taktowany zegarem 806 MHz, pamięć wewnętrzną (1 GB), kolorowy dotykowy ekran (3,7 cala), gniazdo kart pamięci oraz bezprzewodowe łącza Bluetooth i WiFi.
GRS-1 w podstawowej konfiguracji (tylko częstotliwość L1) można używać do pomiarów GIS-owych, natomiast z chwilą rozszerzenia o częstotliwość L2 może służyć jako odbiornik geodezyjny. Dodatkowe elementy, takie jak wbudowana kamera cyfrowa, magnetyczny kompas czy czytnik kodów kreskowych rozszerzają zakres zastosowań urządzenia na wiele różnych branż.

GRS-1 wraz z oprogramowaniem TopSURV w polskiej wersji językowej będzie oferowany w Polsce przez dystrybutora Topcona spółkę TPI z Warszawy.

Źródło: TPI


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt