wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Jak skanowano największy atlas świata
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-03-16| GNSS, Sprzęt, Firma

Topcon - pierwszy ręczny odbiornik GPS RTK do współpracy z sieciami referencyjnymiJapoński producent sprzętu pomiarowego wprowadza do oferty odbiornik Topcon GRS-1 – ręczny instrument GPS/GLONASS z wbudowanym kontrolerem i możliwością pracy w trybie RTK.

Nowe urządzenie korzysta z zaawansowanej technologicznie płyty głównej umożliwiającej odbiór sygnałów satelitarnych GPS i GLONASS (L1, L2) w 72 kanałach. Po podłączeniu zewnętrznej anteny odbiornik zapewnia dokładność pomiarów RTK na poziomie 10-15 mm (+ 1 ppm), dlatego można go stosować w pracach geodezyjnych. Urządzenie ma wbudowany modem GSM/GPRS, dzięki czemu może być wykorzystywane w pomiarach w sieci ASG-UEPOS i TPI-NET. Opcjonalnie można do niego podłączyć zewnętrzny radiomodem UHF przydatny do pracy z własnymi stacjami bazowymi. Kontroler jest zintegrowany z odbiornikiem, pracuje pod systemem Windows Mobile 6.1. i jest wyposażony w procesor taktowany zegarem 806 MHz, pamięć wewnętrzną (1 GB), kolorowy dotykowy ekran (3,7 cala), gniazdo kart pamięci oraz bezprzewodowe łącza Bluetooth i WiFi.
GRS-1 w podstawowej konfiguracji (tylko częstotliwość L1) można używać do pomiarów GIS-owych, natomiast z chwilą rozszerzenia o częstotliwość L2 może służyć jako odbiornik geodezyjny. Dodatkowe elementy, takie jak wbudowana kamera cyfrowa, magnetyczny kompas czy czytnik kodów kreskowych rozszerzają zakres zastosowań urządzenia na wiele różnych branż.

GRS-1 wraz z oprogramowaniem TopSURV w polskiej wersji językowej będzie oferowany w Polsce przez dystrybutora Topcona spółkę TPI z Warszawy.

Źródło: TPI


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt