Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-07-14| GNSS, Teledetekcja, Sprzęt

Ricoh: aparat cyfrowy z GPS na każdą kieszeń


Podczas tegorocznej „ESRI User Conference” w San Diego przedstawiciele firmy Ricoh zaprezentowali nową wersję cyfrowego aparatu 500SE wraz z modułami GPS – SE-2c i SE-2g.

Oba urządzenia odbiorcze zaprojektowane zostały przez firmę EKA Technologies i stanowią oddzielny komponent o niewielkich rozmiarach doczepiany z boku aparatu. SE-2g jest podstawową wersją odbiornika, zaś SE-2c jest wyposażony dodatkowo w elektroniczną busolę. Oba moduły charakteryzuje krótki czas przetwarzania sygnału GPS. Odbiornik SE-2g kosztuje 169 dolarów, a SE-2c – 399 dolarów

Wśród nowości znalazło się również ulepszone firmowe oprogramowanie do aparatu, które usprawnia zbieranie danych. Do każdego zdjęcia możliwie jest dołączanie do 10 atrybutów przy pomocy słownika wbudowanego w aplikację. Czynność tę może przyspieszyć także skanowanie kodów kreskowych. Dodatkowo aparat automatycznie zapamiętuje współrzędne geograficzne, azymut oraz czas (UTC) wykonania każdego obrazu. Tak zapisane dane są gotowe do wykorzystania w aplikacjach GIS.

Aparat Ricoh 500 SE posiada matrycę 8,13 Mpx, ogniskową 5,8-17,4 mm oraz wyświetlacz o przekątnej 2,5 cala. Umożliwia ponadto komunikację z zewnętrznymi urządzeniami (np. dalmierzem laserowym) poprzez Bluetooth oraz sieci Wi-Fi.

Źródło: Ricoh


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS