Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-07-13| Teledetekcja, Edukacja, Software, Instytucje

Politechnika Gdańska ma stację satelitarną


10 lipca (piątek) na dachu Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki (WETI) Politechniki Gdańskiej oficjalnie uruchomiono nowoczesną stację naziemną do odbioru obrazów z satelitów teledetekcyjnych. Będzie ona wykorzystywana przez pracowników i studentów PG do badań ekosystemów morskich.

Stacja została zbudowana ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu badawczo-rozwojowego „Internetowy system informacji geograficznej GIS do zdalnego monitorowania i zobrazowania zanieczyszczeń środowiska morskiego oraz innych składowych ekosystemów morskich”. Cały projekt kosztował 1,5 mln zł, z czego stacja brytyjskiej firmy Dartcom – 0,5 mln zł. Urządzenia będą wykorzystywane do odbioru sygnałów zarówno z satelitów geostacjonarnych, jak i okołobiegunowych (NOAA, Feng Yun, SeaStar oraz MetOp). Dzięki elektromechanicznemu systemowi sterowania anteną urządzenie może śledzić satelity położone nawet 2

Źródło: PG (fot. Krzysztof Krzempek)


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS