Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-07-10| GIS, Mapy, Teledetekcja, Software

MGGP Aero fotografuje Polskę dla Zumi.pl


Samoloty oznakowane logo Zumi.pl fotografują polskie miasta. Pierwsze doskonałej jakości zdjęcia lotnicze polskich miast, znacznie przewyższające swoją jakością ujęcia satelitarne, można już znaleźć w serwisie Zumi.pl. W trakcie realizacji projektu kamery zarejestrują ponad 35 tysięcy obrazów.

Zdjęcia wykonane specjalistycznym sprzętem zintegrowane są z mapą w lokalizatorze Zumi.pl i dają szczegółowy obraz poszukiwanej okolicy. Obecnie dostępne są obrazy dla: Krakowa, Szczecina, Zielonej Góry, Opola, Bytomia, Bydgoszczy, Tarnowa, Rzeszowa, Łańcuta, Lublina, Bielsko-Białej, Rybnika, Wałbrzycha, Torunia, Trójmiasta i Jeleniej Góry.

W najbliższej przyszłości sfotografowane zostaną największe polskie aglomeracje: warszawska, łódzka, poznańska, wrocławska oraz m.in. Częstochowa, Radom, Olsztyn i Kielce.

Partnerem Grupy Onet.pl w realizacji tego projektu jest spółka MGGP Aero z Tarnowa, której dwa samoloty – Cessna 402 i Piper Navaho, w każdy pogodny dzień wykonują zdjęcia. Na pokładzie tego drugiego zamontowano kamerę cyfrową DMC (Digital Mapping Camera) z 8 obiektywami Zeissa. Matryca kamery ma ponad 106 megapikseli, co pozwala na wykonanie fotografii najwyższej jakości.

- Atutem Zumi jest to, że oferujemy naszym użytkownikom najwięcej w Polsce dokładnych zdjęć lotniczych, wykonanych przy dobrych warunkach pogodowych. W najbliższym czasie, dzięki zmianom w oprogramowaniu serwisu, użytkownicy będą mogli jeszcze lepiej wykorzystać doskonałą jakość nowych zdjęć – komentuje Mateusz Boczar, z Grupy Onet.pl, kierujący Zumi.

Według Edyty Serafin, która nadzorowała wykonywanie zdjęć przez MGGP Aero, dzięki wprowadzeniu nowych, wysokiej jakości zdjęć lotniczych, korzystanie z innej niedawno wprowadzonej usługi - czyli przeszukiwania ogłoszeń na Zumi Nieruchomości – będzie jeszcze bardziej efektywne.

Witold Kuźnicki, dyrektor ds. kluczowych klientów w MGGP Aero, powiedział z kolei, że wykorzystywanie zdjęć lotniczych było kiedyś domeną wysoko wykwalifikowanych specjalistów, a dziś dzięki współpracy MGGP Aero z Grupą Onet.pl trafiają one dosłownie pod strzechę pod warunkiem, że jest tam internet.

Zumi.pl, pierwszy polski lokalizator internetowy, został udostępniony w sieci w kwietniu 2007 r. Według kwietniowych badań Megapanelu PBI/Gemius Zumi.pl odwiedza miesięcznie ponad 3,1 miliona użytkowników, to jest dwukrotnie więcej niż przed rokiem. Użytkownicy lokalizatora dokonują ok. 30 milionów odsłon w miesiącu.

MGGP Aero – jest jedyną polską firmą posiadającą własny potencjał technologiczny i wysoko wyspecjalizowaną kadrę, która umożliwia wykonanie i obróbkę zdjęć lotniczych cyfrowych i analogowych. Firma dysponuje dwoma samolotami stacjonujących na lotniskach w Warszawie i Rzeszowie (pozwala to na szybkie wykonywanie nalotów na obszarze całej Polski), kamerze cyfrowej, dwóch kamerach analogowych oraz zapleczu technologicznym do obróbki zdjęć. MGGP Aero działa w ramach grupy biznesowej z MGGP SA.

Zobacz film prezentujący technologię wykonywania zdjęć

Źródło: Grupa Onet.pl S.A, MGGP Aero


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS