wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-06-03| Geodezja, Mapy, Sprzęt, Firma, Software, Instytucje, Kataster

Baza danych dla rozwoju australijskiej kolei


Powstała szczegółowa baza danych dotycząca infrastruktury i działek katastralnych w Sydney. Ma ona ułatwić inwestycję rozbudowy kolei w australijskim mieście.

Transport Infrastructure Development Corporation (TIDC), zarządca kolei w Sydney, zainicjowała projekt rozbudowy infrastruktury w tym szybko rozwijającym się mieście. Przed rozpoczęciem prac budowlanych precyzyjnie pomierzono teren, na którym mają być zbudowane nowe torowiska.

Baza danych jest z założenia bardzo dokładna, a wszystkie wyniki prac geodezyjnych były wprowadzane przy rygorystycznych ustaleniach. Podczas pomiarów prowadzonych z dokładnością do 2-3 cm wykorzystano nowoczesny sprzęt geodezyjny. TIDC nawiązała współpracę z firmą ESRI, która zajęła się budową bazy danych przy zastosowaniu oprogramowania ArcGIS Survey Analyst. Ostateczny model terenu wykonany jest z dokładnością 3-10 cm w obszarze zurbanizowanym i 10-20 cm poza granicami miasta.

Geobaza zawiera informacje dotyczące urządzeń infrastruktury oraz dane o położeniu, wymiarach i właścicielach poszczególnych działek, jak również informacje o historycznym systemie katastralnym. Dzięki dokładnemu modelowi terenu, który obejmuje informacje o kilku tysiącach działek na odcinku około 10 km, gdzie planowana jest budowa nowego odcinka kolei, nie będą już potrzebne dodatkowe prace geodezyjne poprzedzające rozpoczęcie prac budowlanych.

Źródło: Professional Surveyor Magazine


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pobieranie danych BDOT10k oraz wtyczka QGIS
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS