wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-10-18| Mapy, Firma, Przetargi, Ludzie, Instytucje

PKP PLK: podpisanie umowy na wykonanie mapy dla trasy Poznań-Szczecin-ŚwinoujścieW siedzibie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w Warszawie odbyła się dzisiaj (18 października) uroczystość podpisania umowy na wykonanie metodą fotogrametryczną mapy do celów projektowych dla trasy Poznań-Szczecin-Świnoujście.

Modernizacja magistrali kolejowej E 59 na odcinku Poznań-Szczecin-Świnoujście realizowana jest w ramach unijnego projektu TEN-T (Trans-European Network – Transport). Odcinek ten stanowi fragment międzynarodowego ciągu transportowego wiodącego z Malmoe i Ystad do Wiednia, Budapesztu i Pragi i jest najdogodniejszym połączeniem Skandynawii z Europą Środkowo-Wschodnią i Bałkanami. W 2004 r. Komisja Europejska przyznała na modernizację tej magistrali środki w wysokości 1,5 mld euro (2008-2014). Podpisana umowa jest jednym z etapów tej modernizacji.

W wyniku przetargu wyłoniono wykonawcę mapy do projektu, którym zostało konsorcjum w składzie: Eurosense Sp. z o.o. z Nadarzyna (lider) i Czerski Trade Polska Sp. z o.o. (Warszawa). Czas realizacji projektu wynosi 9 miesięcy, a w jego ramach wykonane będą:
-osnowa geodezyjna do realizacji i inwentaryzacji inwestycji oraz do późniejszej eksploatacji trasy,
-materiały cyfrowe niezbędne do opracowania dokumentacji dla poszczególnych etapów modernizacji, w tym projektu, obsługi geodezyjnej budowy, inwentaryzacji prac i eksploatacji trasy (zdjęcia lotnicze, ortofotomapa, Numeryczny Model Terenu oraz mapa sytuacyjno-wysokościowa). Wartość kontraktu wynosi 960 tys. euro (netto). Finansowanie pochodzi w równych częściach z funduszu TEN-T i budżetu państwa.

Ze strony PKP PLK S.A. umowę podpisali: Teresa Zwiernik i Andrzej Trębicki, członkowie Zarządu (fot. u góry), a ze strony konsorcjum – Bogusław Okupny z firmy Eurosense (fot. obok). Jak powiedział Andrzej Trębicki, kolej musi się unowocześniać i stosować najnowocześniejsze technologie, bowiem to gwarantuje wysoką jakość produktów i przyspieszenie procesu inwestycyjnego, w który zaangażowane są miliardy złotych. Z kolei Bogusław Okupny stwierdził, że bardzo wysoko należy ocenić fakt, że PKP zdecydowały się na wykonanie mapy do projektu właśnie taką, nowoczesną technologią. Zapewnił również, że wykonanie kontraktu jest w „dobrych rękach”.

Jerzy Przywara


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS