wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-06-01| GIS, Mapy, Teledetekcja, Sprzęt, Firma

RapidEye zarejestrował około 25% powierzchni lądów


W ciągu ostatnich trzech miesięcy konstelacja 5 satelitów RapidEye zobrazowała ponad 36 mln km kw. obszarów lądowych Ziemi. Większość terenów zarejestrowano kilkakrotnie co stanowi łącznie 69 mln km kw. Brano przy tym pod uwagę jedynie zdjęcia przykryte chmurami nie więcej niż w 20%.

Satelity RapidEye zostały wystrzelone na orbitę w sierpniu ubiegłego roku. Po przejściu testów i kalibracji aparatów, w lutym tego roku rozpoczęła się misja zobrazowania większej części kontynentów. Wykonywane są multispektralne zdjęcia (6 zakresów, 12-bitowe próbkowanie) o rozdzielczości 6,5 m, rejestrowane w pasie o szerokości 158 km (2x79 km). Dokładność terenowa obrazów wynosi 0,5 m. Oferowane zdjęcia można kupić w trzech poziomach przetworzenia: Basic (z korekcją radiometryczną), Geo-corrected (z korekcją radiometryczną i geometryczną) oraz Ortho (ortofotomapy). Dane obrazowe mogą być wykorzystywane w leśnictwie, rolnictwie, kartografii itp. Misja dotyczy głównie obszarów Europy, USA, Brazylii i Chin, przy czym większość obszarów rolniczych w USA i Europie została już zerejestrowana. Projekt, który ma potrwać do 2015 roku, rozwijany jest przez firmę RapidEye utworzoną w 1998 roku z inicjatywy spółki Kayser Threde GmbH przy wsparciu niemieckiej agencji kosmicznej (DLR).


obszary zarejestrowane przez RapidEye

Źródło: RapidEye


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS