Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-06-01| GIS, Mapy, Teledetekcja, Sprzęt, Firma

RapidEye zarejestrował około 25% powierzchni lądów


W ciągu ostatnich trzech miesięcy konstelacja 5 satelitów RapidEye zobrazowała ponad 36 mln km kw. obszarów lądowych Ziemi. Większość terenów zarejestrowano kilkakrotnie co stanowi łącznie 69 mln km kw. Brano przy tym pod uwagę jedynie zdjęcia przykryte chmurami nie więcej niż w 20%.

Satelity RapidEye zostały wystrzelone na orbitę w sierpniu ubiegłego roku. Po przejściu testów i kalibracji aparatów, w lutym tego roku rozpoczęła się misja zobrazowania większej części kontynentów. Wykonywane są multispektralne zdjęcia (6 zakresów, 12-bitowe próbkowanie) o rozdzielczości 6,5 m, rejestrowane w pasie o szerokości 158 km (2x79 km). Dokładność terenowa obrazów wynosi 0,5 m. Oferowane zdjęcia można kupić w trzech poziomach przetworzenia: Basic (z korekcją radiometryczną), Geo-corrected (z korekcją radiometryczną i geometryczną) oraz Ortho (ortofotomapy). Dane obrazowe mogą być wykorzystywane w leśnictwie, rolnictwie, kartografii itp. Misja dotyczy głównie obszarów Europy, USA, Brazylii i Chin, przy czym większość obszarów rolniczych w USA i Europie została już zerejestrowana. Projekt, który ma potrwać do 2015 roku, rozwijany jest przez firmę RapidEye utworzoną w 1998 roku z inicjatywy spółki Kayser Threde GmbH przy wsparciu niemieckiej agencji kosmicznej (DLR).


obszary zarejestrowane przez RapidEye

Źródło: RapidEye


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS