wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Jak wyznaczyć strefy dojazdu w QGIS
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-06-01| GIS, Mapy, Teledetekcja, Sprzęt, Firma

RapidEye zarejestrował około 25% powierzchni lądów


W ciągu ostatnich trzech miesięcy konstelacja 5 satelitów RapidEye zobrazowała ponad 36 mln km kw. obszarów lądowych Ziemi. Większość terenów zarejestrowano kilkakrotnie co stanowi łącznie 69 mln km kw. Brano przy tym pod uwagę jedynie zdjęcia przykryte chmurami nie więcej niż w 20%.

Satelity RapidEye zostały wystrzelone na orbitę w sierpniu ubiegłego roku. Po przejściu testów i kalibracji aparatów, w lutym tego roku rozpoczęła się misja zobrazowania większej części kontynentów. Wykonywane są multispektralne zdjęcia (6 zakresów, 12-bitowe próbkowanie) o rozdzielczości 6,5 m, rejestrowane w pasie o szerokości 158 km (2x79 km). Dokładność terenowa obrazów wynosi 0,5 m. Oferowane zdjęcia można kupić w trzech poziomach przetworzenia: Basic (z korekcją radiometryczną), Geo-corrected (z korekcją radiometryczną i geometryczną) oraz Ortho (ortofotomapy). Dane obrazowe mogą być wykorzystywane w leśnictwie, rolnictwie, kartografii itp. Misja dotyczy głównie obszarów Europy, USA, Brazylii i Chin, przy czym większość obszarów rolniczych w USA i Europie została już zerejestrowana. Projekt, który ma potrwać do 2015 roku, rozwijany jest przez firmę RapidEye utworzoną w 1998 roku z inicjatywy spółki Kayser Threde GmbH przy wsparciu niemieckiej agencji kosmicznej (DLR).


obszary zarejestrowane przez RapidEye

Źródło: RapidEye


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt