Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-05-25| Geodezja, Mapy, Edukacja, Imprezy

WGiK Politechniki Warszawskiej zaprasza na seminaria


Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej zaprasza na seminaria: o ruchu obrotowym Ziemi prof. Aleksandra Brzezińskiego oraz o własnościach macierzy niezawodności prof. Witolda Prószyńskiego.

Seminarium prof. dr. hab. Aleksandra BrzeziÅ„skiego pod hasÅ‚em „Badanie ruchu obrotowego Ziemi – przeglÄ…d wybranych zagadnieÅ„” odbÄ™dzie siÄ™ w najbliższy piÄ…tek 29 maja 2009 r. godz. 12.15 w sali 206 Gmachu Głównego PW. Celem prezentacji bÄ™dzie syntetyczny opis zmian ruchu obrotowego Ziemi ze szczególnym uwzglÄ™dnieniem współczesnych metod obserwacji i modelowania. Rozważania bÄ™dÄ… zawężone do zjawiska zmian kierunku osi obrotu Ziemi wzglÄ™dem bryÅ‚y Ziemi, czyli ruchu bieguna. Dokonany bÄ™dzie przeglÄ…d wybranych osiÄ…gnięć z ostatnich lat oraz nakreÅ›lone zostanÄ… kierunki dalszych badaÅ„. Pokazane zostanÄ… również ważniejsze rezultaty prac autora i współpracowników w zakresie omawianych zagadnieÅ„.

O wÅ‚asnoÅ›ciach macierzy niezawodnoÅ›ci jako operatora rzutu ortogonalnego” to hasÅ‚o seminarium prof. dr. hab. inż. Witolda PrószyÅ„skiego, które odbÄ™dzie siÄ™ 5 czerwca o godz. 12.15 w sali 206 Gmachu Głównego PW. Po wprowadzeniu do teorii niezawodnoÅ›ci sieci geodezyjnych pokazana bÄ™dzie w sposób poglÄ…dowy – na przykÅ‚adzie wyznaczania pozycji punktu – nieodzowność stosowania obserwacji nadliczbowych w zadaniach pomiarowych. Przedstawione zostanÄ… m.in. zarówno wÅ‚asnoÅ›ci podstawowe (definicyjne) macierzy niezawodnoÅ›ci bÄ™dÄ…cej operatorem rzutu ortogonalnego, jak i dajÄ…ce siÄ™ wyprowadzić na ich podstawie wÅ‚asnoÅ›ci szczegółowe, a nawet uwarunkowania dotyczÄ…ce wartoÅ›ci liczbowych jego elementów, nazwane wÅ‚asnoÅ›ciami numerycznymi. Zaprezentowane bÄ™dzie ponadto zobrazowanie geometryczne operatora. W podsumowaniu nakreÅ›lony zostanie obszar zastosowaÅ„ omawianych wÅ‚asnoÅ›ci.

Źródło: WGiK PW


«« powrót

UdostÄ™pnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

Å‚adowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy zwiÄ…zane z geodezjÄ…, kartografiÄ…, katastrem, GIS-em, fotogrametriÄ… i teledetekcjÄ…, nawigacjÄ… satelitarnÄ… itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzÄ…cy:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS