wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-05-30| Geodezja, Mapy, Teledetekcja, Firma, Instytucje, Imprezy

Seminarium na temat wyzwań współczesnej teledetekcji rozpoczęło się w WarszawieW Warszawie rozpoczęło się (29 maja) czterodniowe sympozjum Stowarzyszenia Europejskich Ośrodków Teledetekcji (EARSeL). Tematem międzynarodowego spotkania naukowców są „Nowości i wyzwania w teledetekcji”.

Referat otwierający sympozjum wygłosił prof. Andrew Skidmore, szef Departamentu Zasobów Naturalnych holenderskiego ITC (International Institute for Geoinformation Science and Earth Observation). Przedstawił on rolę i znaczenie teledetekcji we współczesnych badaniach. Podstawą do tych rozważań było 25 fundamentalnych pytań, na jakie nauka powinna odpowiedzieć w ciągu najbliższego ćwierćwiecza (pytania te postawił magazyn „Science” w lipcu ub.r. z okazji swego 125-lecia). Jak stwierdził Skidmore – podstawą do uzyskania odpowiedzi na 9 z nich jest GIS, a na 14 –teledetekcja. Potwierdzeniem szerokich możliwości wykorzystania teledetekcji są opracowania prezentowane na sympozjum. W imprezie biorą udział naukowcy z kilkudziesięciu krajów z całego świata. Gospodarzem spotkania jest Instytut Geodezji i Kartografii. W otwarciu obrad wziął udział minister budownictwa Antoni Jaszczak (na zdjęciu).

EARSeL – zostało założone w 1977 r. pod auspicjami Europejskiej Agencji Kosmicznej; organizacja zajmuje się m.in.: stymulowaniem i rozwojem nauki w dziedzinie teledetekcji i obserwacji Ziemi, inicjalizacją i koordynacją badań naukowych, rozwijaniem współpracy pomiędzy ekspertami z dziedziny teledetekcji i specjalistami ds. ochrony środowiska, jak i pomiędzy wschodnio- i zachodnioeuropejskimi instytutami. Obecnie EARSeL zrzesza 250 organizacji.

geodezja

Jerzy Przywara


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS