wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-04-07| Geodezja, Mapy, Teledetekcja, Sprzęt, Software, Imprezy

Szkolenie TPI z zakresu obrazowania pomiarów


Firma TPI organizuje 3-dniowe szkolenie tematyczne „Czwarty wymiar informacji” (Lądek-Zdrój, 13-15 maja). Będzie to okazja do poznania najnowocześniejszych technologii pomiarowych pod nazwą Topcon Imaging, które integrują tradycyjny pomiar kątów i odległości, superszybki skaning laserowy, fotografię i cyfrową fotogrametrię.

W serii rozwiązań sprzętowych i programowych pod wspólną nazwą Topcon Imaging klasyczne wyznaczanie współrzędnych (czyli geodezyjny sposób pomiaru kątów i odległości) zostało połączone z możliwością obrazowego dokumentowania mierzonych obiektów. Rejestrowane współrzędne i zdjęcia cyfrowe w trakcie obróbki w fotogrametrycznym oprogramowaniu biurowym mogą być automatycznie zamieniane na rzeczywisty obraz 3D.

W czasie 3-dniowego szkolenia w Lądku-Zdroju będzie można zapoznać się ze sposobem działania, możliwościami i korzyściami wynikającymi z praktycznego zastosowania:
skanera laserowego 3D Topcon GLS-1000, który mierzy chmurę punktów w sekundę i jest najprostszym w obsłudze skanerem na rynku,
• zmotoryzowanego fototachimetru Topcon IS, którym można wykonać tradycyjny pomiar (odległości i kątów), skanowanie, a także zarejestrować zdjęcie mierzonego obiektu,
oprogramowania Topcon ImageMaster, które jest fotogrametryczną platformą do obróbki współrzędnych pomiarowych, chmur punktów i zdjęć cyfrowych,
aplikacji Topcon ScanMaster przeznaczonej do sterowania pracą skanera laserowego.

Źródło: TPI


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS