wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Geospatial Revolution, odc. 1
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-04-07| Geodezja, Mapy, Teledetekcja, Sprzęt, Software, Imprezy

Szkolenie TPI z zakresu obrazowania pomiarów


Firma TPI organizuje 3-dniowe szkolenie tematyczne „Czwarty wymiar informacji” (Lądek-Zdrój, 13-15 maja). Będzie to okazja do poznania najnowocześniejszych technologii pomiarowych pod nazwą Topcon Imaging, które integrują tradycyjny pomiar kątów i odległości, superszybki skaning laserowy, fotografię i cyfrową fotogrametrię.

W serii rozwiązań sprzętowych i programowych pod wspólną nazwą Topcon Imaging klasyczne wyznaczanie współrzędnych (czyli geodezyjny sposób pomiaru kątów i odległości) zostało połączone z możliwością obrazowego dokumentowania mierzonych obiektów. Rejestrowane współrzędne i zdjęcia cyfrowe w trakcie obróbki w fotogrametrycznym oprogramowaniu biurowym mogą być automatycznie zamieniane na rzeczywisty obraz 3D.

W czasie 3-dniowego szkolenia w Lądku-Zdroju będzie można zapoznać się ze sposobem działania, możliwościami i korzyściami wynikającymi z praktycznego zastosowania:
skanera laserowego 3D Topcon GLS-1000, który mierzy chmurę punktów w sekundę i jest najprostszym w obsłudze skanerem na rynku,
• zmotoryzowanego fototachimetru Topcon IS, którym można wykonać tradycyjny pomiar (odległości i kątów), skanowanie, a także zarejestrować zdjęcie mierzonego obiektu,
oprogramowania Topcon ImageMaster, które jest fotogrametryczną platformą do obróbki współrzędnych pomiarowych, chmur punktów i zdjęć cyfrowych,
aplikacji Topcon ScanMaster przeznaczonej do sterowania pracą skanera laserowego.

Źródło: TPI


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt