wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-04-01| GNSS, Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Edukacja, Kataster

Politechnika Gdańska uruchamia kierunek Geodezja i Kartografia25 marca 2008 r. Senat Politechniki Gdańskiej podjął uchwałę o uruchomieniu na tej najstarszej pomorskiej uczelni (1904 r.) samodzielnych studiów na kierunku Geodezja i Kartografia. Rekrutacja już trwa, a zajęcia zaczną się od nowego roku akademickiego.


Planowany nabór to 70 studentów na inżynierskich studiach stacjonarnych (dziennych) i 70 na studiach niestacjonarnych (zaocznych), co wynika z faktu, iż nie są to studia masowe, a ukierunkowane na specyfikę Trójmiasta i rejonu Morza Bałtyckiego. Studia prowadzi Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej, posiadający pełnię praw akademickich i I kategorię naukową, a który realizował dotychczas studia na kierunkach Budownictwo, Inżynieria Środowiska oraz Transport. Kierunek Geodezja i Kartografia to czwarty kierunek studiów i wywodzi się on ze specjalności „geodezja inżynieryjna i wycena nieruchomości”, która od 2003 roku jest realizowana na Politechnice Gdańskiej.

Szczegóły rekrutacji są dostępne na www.rekrutacja.pg.gda.pl. Informacje o studiach można też uzyskać w dziekanacie WILiŚ PG tel. (0 58) 347-13-22, rekrutacja@wilis.pg.gda.pl lub u pełnomocnika dziekana ds. kierunku Geodezja i Kartografia tel. (0 58) 347-10-12, e-mail: szulwic@pg.gda.pl.

Jakub Szulwic (Politechnika Gdańska)


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
może będa zamykać te najlepsze ..... no niedługo może się zmieni ta sytuacja, bo zaczną zamykać takie szkoły jak AGH, PW, UWM czy inne (czyli absolwentów będzie mniej). Z tego co wiem to największe uczelnie już mają problem z kadrą, bo przecież Państwo profesorowie i doktorzy robią po 5 etatów w szkołach coś tam coś tam i brakuje im czasu na rozwój naukowy. Uczelnie powinny nauczycielom akademickim zabronić pracować na dwóch etatach. Bo będzie koniec .....:(
odpowiedz zgłoś
świetny żart na Prima Aprilis :D
odpowiedz zgłoś
co powiat to szkoła geodezyjna Uczelniane szaleństwo trwa. [TEKST USUNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA] A geodetów faktycznie będziemy mieli więcej niz chińczycy. Ale kogo to obchodzi czy absolwenci będą mieli pracę.
odpowiedz zgłoś
mało mało Zróbcie jeszcze z 5 uczelni i przyjmujcie po 2000 studentów. Widać mądrość elit geodezyjnych, pewnie mało zarabiają na 5 etatach w całym kraju.
odpowiedz zgłoś
kraj geodetów !!! no pięknie, to licząc wyższe szkoły wszystkiego najlepszego (razem w Polsce około 3 tys absolwentów uczelni wyższych geodezyjnych)... będziemy produkować geodetów na cały świat. Doliczając techników (którzy tez mają uprawnienia) jesteśmy lepsi od chińczyków. A mówimy, że geodeci się nie szanują i pracują za 1500 zł miesięcznie (takie teraz są realia dla absolwenta uczelni geodezyjnej) ...
odpowiedz zgłoś
Ii ciekawe kto tam będzie wykładał. Czy doktorzy z UWM czy PW.
odpowiedz zgłoś
ciekawe czy doktoraty też będą nadawać...
odpowiedz zgłoś
7 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS