Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2009-02-13 | GNSS, Sprzęt, Firma, Software

Proste urządzenie do testowania odbiorników GPS


LabSat to produkt firmy Racelogic Ltd. z Buckingham (Wlk. Brytania), dający możliwość symulowania, nagrywania i odtwarzania sygnału GPS. Urządzenie ułatwi testowanie i kalibrację odbiorników nawigacyjnych.

LabSat było pierwotnie rozwijane jako wewnętrzne rozwiązanie firmy Racelogic, służące do testowania i kalibracji jej produktów (systemy do kontroli trakcji). Wkrótce okazało się, że można na nim także zarobić.
Napływ profesjonalnych i zwykłych odbiorników GPS na rynek elektroniki użytkowej i rynek motoryzacyjny doprowadził do wzrostu zapotrzebowania na symulatory GPS służące do ich kalibrowania. Jednym z problemów związanych z symulowaniem sygnału GPS jest trudność z dokładnym i powtarzalnym odtwarzaniem warunków, jakie panują podczas pracy odbiornika. Zjawisko wielodrożności, zmienne warunki atmosferyczne oraz zakłócenia sygnału powodują, że wyniki testów przeprowadzonych w różnych porach dnia mogą od siebie odbiegać.

LabSat pozwala na odtworzenie w dowolnym czasie identycznych parametrów sygnału satelitarnego na stanowisku testowym. W tym celu należy poprzez LabSat nagrać na twardy dysk komputera dane pomiarowe wprost z anteny GPS (nie jest to limitowane liczbą satelitów czy długością sesji pomiarowej). Ich ponowne wysłanie do testowanego odbiornika spowoduje, że silnik GPS wiernie odtworzy zarejestrowany wcześniej ruch satelitów wraz z zakłóceniami i warunkami atmosferycznymi. Te same dane można następnie wielokrotnie odtwarzać dla kolejnych odbiorników. Użytkownik może także tworzyć własne „scenariusze” dla dowolnego miejsca na świecie. Cena najtańszej wersji urządzenia wynosi 5959 funtów.

Źródło: Racelogic


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.



zobacz też:

Zimna kąpiel z GPS

Kierowca z Dąbrowy Górniczej zignorował znaki drogowe i utopił swój samochód, bo zaufał urządzeniu nawigacyjnemu, donosi śląskie...

Węgry wprowadzą satelitarny system informacyjny na kolei

Węgierskie Koleje Państwowe (MAV) zamierzają uruchomić w tym roku satelitarny system...

Thales Alenia Space Italia zbuduje odbiorniki dla stacji Galileo

Europejska Agencja Kosmiczna przyznała firmie Thales Alenia Space Italia (TAS-Italia)...


wiadomości

EU-MAXNET Sp. z o.o.
WARSZAWA

Przedstawiciel firm GINTEC, SPHEREFIX, SANDING, FJDynamics oraz HEMISPHERE GNSS. Firma MAXNET Lech Wereszczyński oferuje szeroką gamę profesjonalnych urządzeń/systemów pozycjonowania GNSS firm GINTEC, SPHEREFIX, SANDING, FJDynamics oraz HEMISPHERE...

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-07 | ON-LINE
Otwarte seminarium nt. wykorzystania danych Copernicus
Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Instytut Geodezji i Kartografii zapraszają na seminarium on-line...
więcej
2025-04-14 | WARSZAWA oraz ONLINE
Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów
„Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów...
więcej
2025-04-14 | ON-LINE
Zieleń w planowaniu przestrzennym i procesie rewitalizacji - uwarunkowania prawne
Spotkanie przeznaczone jest dla przedstawicieli gmin z terenu całego kraju. Program webinarium:...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Korzystanie z Portalu BDOT10k
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
przed wojną najbardziej wysunięty na północ punkt granicy Polski miał wsp. geogr. 55°51? i znajdował się w pow. brasławskim w woj. wileńskim?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Marcin Barlik (1944-2018)
Specjalista od geodezyjnych pomiarów podstawowych, przewodniczący Komitetu Geodezji PAN, wieloletni pracownik Wydziału Geodezji i Kartografii PW oraz Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji WAT, wybitny uczony i wychowawca wielu pokoleń geodetów...
więcej

strzałka w dółGeodaty
2004
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zrealizowała, wykonywaną po raz pierwszy w Polsce, kontrolę na miejscu w ramach unijnego programu IACS (dopaty bezpośrednie dla rolników). W pracach związanych z pomiarami kontrolnymi wzięło udział...
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama