Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2008-12-29| Geodezja, Mapy, Teledetekcja, Sprzęt, Firma, Przetargi, Edukacja, Software, Instytucje

Toruń: inwentaryzacja fotogrametryczna metodą skaningu laserowego



DEPHOS Sp. z o.o. zrealizował 20 grudnia zamówienie na wykonanie inwentaryzacji fotogrametrycznej metodą skaningu laserowego wybranych obiektów ruin zamku krzyżackiego w Toruniu. Krakowska firma jako jedyna startowała w przetargu i zaoferowała wykonanie zamówienia za kwotę 237,7 tys. zł.

Przedmiotem zamówienia Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków Gminy Miasta Toruń było wykonanie inwentaryzacji fotogrametrycznej ruin zamku krzyżackiego w Toruniu obejmującej takie obiekty jak mury obwodowe i wewnętrzne, trzon wieży, dziedziniec oraz piwnice. Zakres prac obejmował m.in.:

założenie i pomiar osnowy geodezyjnej w układzie lokalnym, założenie i pomiar osnowy pod skaner, wykonanie skanowania laserowego obiektu z rozdzielczością terenową 2 mm, obróbka skanów – filtrowanie, czyszczenie, georeferencja, generowanie ortoplanów powierzchni murów z chmur punktów w skali szarości, wykonanie rzutu obiektu, wykonanie widoków elewacji obiektu w postaci wektorowej w formacie dwg/dxf, wykonanie jednego kompletu wydruków dokumentacji w skali 1:50, wygenerowanie dynamicznej prezentacji 3D chmury punktów obejmującej zakres opracowania.

Warunki, które zamawiający postawił ubiegającym się o udzielenie zamówienia to m.in. wykonanie w ciągu ostatnich 3 lat minimum 3 usług polegających na inwentaryzacji budowli obronnych (w tym średniowiecznych ruin) z wykorzystaniem skaningu laserowego o wartości nie mniejszej niż 100 tys. zł brutto każda. Materiały z inwentaryzacji fotogrametrycznej metodą skaningu laserowego będą wykorzystywane do prac konserwatorskich i adaptacyjnych.

Źródło: UM Toruń


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama