Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2008-10-01| Sprzęt, Firma, Imprezy

Nowe produkty Trimble na Intergeo


Firma Trimble zaprezentowała na odbywających się w Bremie Targach Intergeo m.in. model tachimetru S8 z opcją do prowadzenia monitoringu i prac w tunelach.

Trimble S8 Total Station umożliwia pomiar kątów z dokładnością 1”, a odległości – 1 mm +1 ppm. Wykorzystano w nim m.in. sensor FineLock, o wąskim polu widzenia, który pozwala na wykrycie celu, a następnie wycelowanie i pomiar odległości nieprzenoszący zakłóceń z pobliskich luster. Wersja tachimetru przeznaczona dla prac prowadzonych w tunelach łączy w sobie rozwiązanie FineLock z laserowym wskaźnikiem dalekiego zasięgu służącym do precyzyjnego wytyczania obiektów.

Amerykańska firma przedstawiła również Trimble 4D Control – pakiet zaawansowanego oprogramowania do pomiarów przemieszczeń i osiadań. Można nim obsługiwać zarówno proste zadania związane z okresowym pomiarem budowli, jak i wielkoskalowe prace obejmujące monitoring prowadzony w czasie rzeczywistym. 4D Cotrol służy do przetwarzania i analizy zapisanych danych oraz zarządzania i planowania sieci obserwacyjnej. Oprogramowanie w najprostszej wersji może nadzorować pracę do 5 tachimetrów. Stosując scentralizowane centrum kontrolne, można monitorować setki punktów pomiarowych. System wyposażono w automatyczne powiadamianie operatora w przypadku, gdy przemieszczenie monitorowanego punktu jest większe od zakładanego.

Innym produktem oferowanym przez Trimble’a jest oprogramowanie Trimble Business Center w wersji 2.0 służące do weryfikacji i integracji danych pomiarowych z tachimetrów oraz odbiorników GNSS i zapisywania ich w jednym pliku wykorzystywanym w aplikacjach GIS, CAD itp. Narzędzia, takie jak Plan view czy 3D view, pozwalają użytkownikowi na „oglądanie” danych na tle całego projektu. Z kolei Trimble VX Spatial Station to zaawansowany skalowalny system łączący w sobie optykę i skaning 3D z technologią wideo.

Źródło: Trimble


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS