wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2008-11-12| GNSS, Sprzęt, Firma

Venus634LPx GPS, chip AGPS firmy SkyTraq


Tajwańska firma SkyTraq Technology Inc. wypuściła na rynek nowy układ GPS – Venus634LPx GPS. Przeznaczony jest on do zastosowań w telefonach komórkowych, systemach nawigacyjnych i innych urządzeniach wymagających uzyskania sygnałów nawigacji satelitarnej GPS.

Venus634LPx GPS wykorzystuje technologię AGPS, umożliwiającą lokalizację we wnętrzach obiektów (przy wykorzystaniu stacji bazowych telefonii komórkowej).
Urządzenie korzysta z serwera SkyTraq wspomaganego przez sieć PromptFix AGPS, oferującej dostęp do danych wspierających proces pomiarowy oraz obliczenie lokalizacji (poprawki). Odbiornik rozpoczyna śledzenie satelitów w ciągu 29 sekund od momentu uruchomienia, z kolei odnalezienie sygnału po przerwaniu łączności zajmuje 1 sekundę. Venus634LPx w obudowie RF front-end zawiera 65-kanałowy procesor GPS/AGPS, generator TCXO 0,5 ppm i regulator LDO. Urządzenie charakteryzuje niewielki pobór prądu – 23 mA w trybie śledzenia i nawigacji. Odbiornik umożliwia szybkie wyszukiwanie i ciągłe śledzenie satelitów w trudnych warunkach miejskich oraz na terenach zalesionych i lokalizację z dokładnością 2,5 m.

Urządzenie ma wymiary 10x10x1,1 mm, działa w zakresie temperatur od -30 do +85

Źródło: SkyTraq


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS