Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2008-10-20| Firma, Prawo, Edukacja, Ludzie, Instytucje

Powstało pierwsze centrum badawczo-rozwojowe


Wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak nadał Instytutowi Innowacji i Społeczeństwa Informacyjnego w Warszawie status centrum badawczo-rozwojowego.

Zdaniem wicepremiera Pawlaka „przyznanie IIiSI statusu centrum badawczo-rozwojowego było możliwe dzięki znowelizowaniu ustawy o wspieraniu działalności innowacyjnej. Obniżony został próg wymagań dla przedsiębiorców ubiegających się o taki status. Obecnie przedsiębiorcy muszą spełnić warunek co najmniej 20-proc. udziału sprzedaży własnych usług badawczo-rozwojowych w przychodach ze sprzedaży towarów, produktów i operacji finansowych za poprzedni rok obrotowy. Wymogi te stanowią dobre, wyważone rozwiązanie. W czasie obowiązywania 50-proc. progu nie powstało ani jedno nowe centrum badawczo-rozwojowe. Nowe przepisy ułatwią działalność firmom, które prowadzą badania naukowe i równocześnie są aktywne na rynku. Stworzyliśmy formułę, dzięki której Polska stanie się dla firm z sektora B+R swego rodzaju specjalną strefą ekonomiczną” - podsumował wicepremier Pawlak.

Instytut Innowacji i Społeczeństwa Informacyjnego realizje obecnie cztery projekty innowacyjne. Dwa z nich dotyczą obszaru ochrony zdrowia, trzeci wiąże się z wykorzystaniem technologii wykrywania nieprawidłowości w systemach telekomunikacyjnych. Natomiast czwarty to projekt tzw. wirtualnego konsultanta usług publicznych, który ma usprawnić komunikację obywatela z urzędem. W 2008 r. do Ministerstwa Gospodarki wpłynęło 11 wniosków o nadanie statusu centrum
badawczo-rozwojowego.

Źródło: NCBiR


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS