Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2008-10-03| Firma, Przetargi

Co drugi przetarg w III kw. 2008 r. dotyczył budownictwa


Jak wynika z raportu Telefonicznej Agencji Informacyjnej, dotyczącego ogłoszonych w Polsce przetargów i zleceń na usługi, wykonanie i dostawy, w trzecim kwartale 2008 r. wzrosła liczba ogłoszonych zamówień, a ponad połowę stanowiły prace budowlane.

Od lipca do września 2008 r. w Polsce opublikowanych zostało 67 151 przetargów i zleceń na usługi oraz dostawy (bez sprzedaży), jest to o 1672 więcej niż w II kwartale br. W III kwartale 2007 roku ogłoszono 58 587 takich przetargów.
W okresie lipiec-wrzesień 2008 roku 53% ogólnej liczby przetargów dotyczyło szeroko pojętej branży budowlanej, w tym głównie drogownictwa (31%). Zamówienia dotyczące branży geodezyjnej i kartograficznej, geologicznej oraz zagospodarowania terenu stanowiły 2%.

Źródło: TAI


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Korzystanie z Portalu BDOT10k
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS