Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2008-10-02| GIS, Sprzęt, Firma, Software

Giganci IT i telekomunikacji tworzą nową markę


16 wiodących firm branży IT i telekomunikacji podjęło inicjatywę Mobile Broadband, której celem jest zapewnienie powszechnego dostępu do szerokopasmowego internetu. Pod egidą stowarzyszenia GSMA, skupiającego ponad 700 operatorów GSM z 218 krajów, zdecydowało o przeznaczeniu w przyszłym roku na rozwój i promocję nowej marki blisko 1 miliard dolarów.

Mobile Broadband ma być alternatywą dla posiadających ograniczony zasięg routerów WiFi czy hot spotów. Prace nad nową technologią przesyłania danych bazujące na modemach 3G mają zapewnić odbiór szerokopasmowego internetu od razu po zakupie sprzętu. W pierwszej kolejności w nowe modemy i chipy mają być wyposażane notebooki, komórki i pozostałe elektroniczne gadżety. Obecnie ponad 55 milionów ludzi w 91 krajach korzysta z mobilnego dostępu do internetu. Do końca 2008 roku ich liczba ma wzrastać o 4 miliony miesięcznie.


Konsorcjum tworzone jest przez firmy: 3 Group, Asus, Dell, ECS, Ericsson, Gemalto, Lenovo, Microsoft, Orange, Qualcomm, Telefónica Europe, Telecom Italia, TeliaSonera, T-Mobile, Toshiba, Vodafone.

Źródło: 3g.co.uk


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS