wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2008-09-05| GNSS, Sprzęt, Firma

SpectraTime dostawcą zegarów dla IRNSS


Szwajcarska firma SpectraTime zdobyła kontrakt na dostawę rubidowych zegarów dla tworzonego indyjskiego systemu nawigacji satelitarnej (IRNSS). Wartość zamówienia opiewa na kwotę blisko 4 mln euro.

Budowany przez Indyjską Agencję Kosmiczną regionalny system nawigacji satelitarnej będzie składać się z siedmiu satelitów. Trzy z nich zostaną umieszczone na orbicie geostacjonarnej, a pozostałe na orbicie geosynchronicznej. System, którego pierwszy satelita wystrzelony zostanie w 2009 r., będzie w stanie określać pozycję (na obszarze Indii i w promieniu 2000 km od granic) z dokładnością do 20 m.
Dokładność ta zależy głównie od synchronizacji sygnałów pochodzących z satelitów. Podstawowym warunkiem efektywności systemu będzie więc precyzyjna kontrola czasu. Zamontowany na każdym z satelitów zestaw czterech rubidowych zegarów atomowych produkcji SpectraTime pozwoli na uzyskanie stabilności lepszej niż 10 miliardowych części sekundy na dobę.
Kilka miesięcy temu spółka dostarczyła dla Giove-B, testowego satelity europejskiego systemu nawigacji Galileo, bierny maser wodorowy. Jest to pierwszy maser tego typu zainstalowany w kosmosie. SpectraTime z siedzibą w Neuch

Źródło: SpectraTime


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS