wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2008-09-04| Teledetekcja, Sprzęt, Firma

Leica i Geospatial Systems łączą siły


Geospatial Systems Inc. z Rochester i Leica Geosystems AG zawarły umowę w sprawie wprowadzenia na rynek nowego systemu do rejestracji danych z pułapu lotniczego.

Początkowo będzie on bazował na integracji produktów lidarowych firmy Leica Geosystems z rodziną kamer Geospatial Systems (GSI). Pierwszym urządzeniem będzie średnioformatowa 39-megapikselowa kamera lotnicza GSI z wymienną migawką, zintegrowana z lotniczym skanerem laserowym Leica ALS50/52.

Modułowa budowa kamer lotniczych GSI bazuje na platformie TerraPix (fot.). Służy ona do zbierania, kontroli, przetwarzania, magazynowania i wysyłania zarejestrowanych obrazów. TerraPix zapisuje dane z systemu nawigacyjnego INS oraz współpracuje z modułami kamer. Układ podstawowy może obsłużyć dwie kamery i system INS, w wersji rozszerzonej może kontrolować kilka kamer. Urządzenie przeprowadza kontrolę radiometryczną i geometryczną. Szybkie łącze ethernetowe umożliwia przesyłanie danych na dysk. Parametry pracy całego systemu ustala się przed misją (TerraPix pracuje bezobsługowo), chociaż polecenia można wprowadzać także na pokładzie samolotu.
Wymienne moduły kamer pozwalają na rejestrację zdjęć w bliskiej podczerwieni, multispektralnych, panchromatycznych i panchromatycznych + UV.

GSI


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS