Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-07-05| GIS, Mapy, Geoportale

Zaktualizowana mapa Antarktydy dostępna on-line

British Antarctic Survey udostępniła serwis integrujący wszystkie cyfrowe zbiory danych o Antarktydzie w postaci interaktywnej mapy. Możliwe jest przeglądanie, wyszukiwanie oraz pobieranie zestawów danych, takich jak linia brzegowa, wychodnie skalne czy zbiorniku wodne, w średniej i wysokiej rozdzielczości.


Zaktualizowana mapa Antarktydy dostępna on-line
Antarktyda jest szybko zmieniającym się środowiskiem. Zadaniem Centrum Informacji Geograficznej i Mapowania w British Antarctic Survey jest utrzymywanie map w aktualności, dzięki czemu możliwe jest bezpieczne podróżowanie oraz prowadzenie prac badawczych na kontynencie. W ramach tych działań Centrum integruje różnorodne dane, które tworzą Antarktyczną Cyfrową Bazę Danych.

Udostępnienie serwisu zbiegło się w czasie z najnowszą aktualizacją danych, które dokumentują fizyczne zmiany zachodzące na Antarktydzie. Zweryfikowany został zakres występowania niektórych lodowych szelfów, a także zaktualizowano linię brzegową Orkadów Południowych – najbardziej wysuniętej na północ grupy wysp na Antarktydzie. Zaobserwowano tam utratę lodu, co wpłynęło na odsłonięcie pod ustępującymi lodowcami nowych terenów.

Lepsza jakość i rozdzielczość danych pozwoliła także na zmapowanie niektórych skał i wysp przybrzeżnych, które wcześniej mogły być niewłaściwie zlokalizowane lub pominięte na mapach.

Źródło: British Antarctic Survey


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie szlaku kolejowego
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS