Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-07-01| Prawo, Kataster

Gdzie najdłużej czeka się na wpis w KW?

W czerwcu br. dr hab. inż. Waldemar Izdebski zbadał w ponad 200 sądach rejonowych czas oczekiwania na wpis do księgi wieczystej.


Gdzie najdłużej czeka się na wpis w KW?

Wyniki badania zaprezentowane zostały na mapie i w tabelach opublikowanych w serwisie X (dawniej Twitter).
Mapa (fot. obok) przedstawia średni czas oczekiwania na wpis w poszczególnych województwach (w miesiącach). Jak widać, zróżnicowanie jest całkiem spore – od prawie 9 miesięcy w woj. podkarpackim do niecałych dwóch w woj. lubuskim.

Ponadto Waldemar Izdebski zaprezentował zestawienia powiatów o najdłuższym i najkrótszym czasie oczekiwania (tabele poniżej). Z jednej strony mamy powiat giżycki z 16 miesiącami, zaś z drugiej – powiaty milicki, wałbrzyski, ząbkowicki, wąbrzeski i miasto Suwałki z połową miesiąca.

Redakcja Geoforum.pl


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS