Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-06-24| Geodezja, Prawo

Zawiadomienie do prokuratury ws. ZSIN

Dr hab. inż. Waldemar Izdebski poinformował w piątek (21 czerwca) we wpisie na X (dawniej Twitter), że złożył zawiadomienie do prokuratury „w związku z zaniechaniem przez GGK wdrażania mechanizmu wysyłania elektronicznych zawiadomień z EGiB do eKW w ramach systemu ZSIN”.


Zawiadomienie do prokuratury ws. ZSIN <br />
Schemat systemu ZSIN z zaniechanym elementem komunikacji zaznaczonym na czerwono
Schemat systemu ZSIN z zaniechanym elementem komunikacji zaznaczonym na czerwono

Zdaniem Waldemara Izdebskiego niewdrożenie tej funkcjonalności w okresie od 14 maja 2022 r. do 21 czerwca 2024 r. spowodowało straty Skarbu Państwa szacowane na kwotę przynajmniej 8 mln zł. Skutkuje też wstrzymywaniem informatyzacji rejestrów państwowych.

Ponadto w zawiadomieniu znalazła się informacja o „uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa (…) przez osoby działające w imieniu i na rzecz Ministra Rozwoju i Technologii, które sprawując nadzór nad Panią GGK nie dopełniły swoich obowiązków i lekceważyły otrzymywane sygnały o zaniechaniu wdrożenia przedmiotowej funkcjonalności”.

Redakcja Geoforum.pl


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS