Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-04-18| GIS, Edukacja

Studenci z WGiK PW nagrodzeni minigrantem im. Anny Pasek

Zespół studentów z Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej został laureatem IV edycji konkursu na minigranty dla młodych naukowców, który organizowany jest przez Fundację im. Anny Pasek.


Studenci z WGiK PW nagrodzeni minigrantem im. Anny Pasek <br />
Jakub Kłosowski, Katarzyna Olszewska i Michał Zmorzyński
Jakub Kłosowski, Katarzyna Olszewska i Michał Zmorzyński

Przypomnijmy, że konkurs „Minigranty im. Anny Pasek” skierowany jest do ambitnych zespołów studentów na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia, którzy w ramach swoich badań i projektów aktywnie wykorzystują narzędzia oraz techniki geoinformacji, mając jednocześnie zamiar rozwijać edukację w tym obszarze.
Uzyskany minigrant można przeznaczyć nie tylko na pokrycie kosztów pracy nad nagrodzonym projektem, ale również na zakup niezbędnych danych i aparatury czy opłaty za korzystanie z zewnętrznych serwisów internetowych.

W skład zespołu nagrodzonego w ramach IV edycji konkursu wchodzą: Jakub Kłosowski, Katarzyna Olszewska oraz Michał Zmorzyński – studenci ostatniego roku studiów magisterskich na specjalności systemy informacji przestrzennej na PW. Każdy z nich to absolwent studiów inżynierskich na kierunku geodezja i kartografia tej samej uczelni.
Opiekunem naukowym zespołu dr inż. Joanna Pluto-Kossakowska.

Wyróżnionych studentów łączy wspólna pasja do technologii GIS oraz wykorzystania jej potencjału do pozytywnego wpływu na środowisko i życie mieszkańców – zarówno na poziomie lokalnym, jak i globalnym.

Nagrodzona praca nosi tytuł „Odkryj z nami – Kreacja interaktywnego szlaku turystycznego przy wykorzystaniu technologii GIS”. Celem tego projektu jest opracowanie modułu lekcji, który będzie promował okolicę poprzez stworzenie atrakcyjnego szlaku turystycznego przy użyciu narzędzi firmy Esri. Dzięki temu projektowi uczniowie będą mieli okazję zgłębić tajniki technologii GIS, poznać historię swojego regionu oraz aktywnie zaangażować się w działalność społeczną poprzez tworzenie czegoś wartościowego dla lokalnej społeczności.

Źródło: Fundacja im. Anny Pasek


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS