Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-03-26| GIS, Imprezy

Już w maju spotkanie młodych naukowców z obszaru nauk przyrodniczych

W dniach 15–17 maja Instytut Badawczy Leśnictwa organizuje konferencję EnviLink – „Międzynarodowa platforma wymiany doświadczeń młodych naukowców w badaniach przyrodniczych”.


Już w maju spotkanie młodych naukowców z obszaru nauk przyrodniczych <br />
Siedziba IBL
Siedziba IBL

Celem wydarzenia jest stymulacja oraz zintegrowanie środowiska młodych naukowców w obszarze nauk przyrodniczych poprzez intensywną wymianę doświadczeń pomiędzy badaczami z różnych krajów oraz różnych dziedzin nauki. Konferencja EnviLink ma charakter interdyscyplinarny, łączący różne dziedziny w celu kompleksowego zrozumienia poruszanych zagadnień.

Podczas dwudniowych wystąpień odbędzie się 5 sesji tematycznych: LAS, MIASTO, WODA, KLIMAT, TECHNOLOGIA. Obszary te stanowią integralną część opisywanego środowiska obejmującego zarówno aspekty naturalne, jak i antropogeniczne.
Elementem łączącym poszczególne sesje będzie wykorzystanie szerokorozumianych systemów informacji geograficznej (GIS) we wskazanych obszarach. Poprzez GIS należy rozumieć swoistego rodzaju platformę do gromadzenia, zarządzania i analizowania danych przestrzennych. Tego rodzaju systemy wykorzystywane są obecnie w większości dziedzin życia.

Trzeciego dnia konferencji odbędą się również cztery warsztaty tematyczne mające na celu podniesienie kompetencji miękkich młodych naukowców (m.in. pisanie publikacji naukowych) oraz dotyczące wykorzystania narzędzi badawczych (m.in. oprogramowanie R). Do udziału, zaproszeni zostaną również przedstawiciele instytucji zrzeszających studentów i doktorantów w Europie i na świecie, m.in. prezydent ISPRS Student Consortium.

W ramach konferencji uczestnicy będą mieli okazję do prezentacji swoich badań, wymiany poglądów oraz nawiązania kontaktów naukowych. Spotkanie to stanowi nie tylko forum do dzielenia się wiedzą, lecz także sprzyja budowaniu sieci interdyscyplinarnych relacji, co może zaowocować wspólnymi projektami badawczymi w przyszłości.

Wydarzenie się w siedzibie IBL w Sękocinie Starym (ul. Braci Leśnej 3).
Więcej informacji

Patronat medialny nad konferencją EnviLink objęła redakcja portalu Geoforum.pl.

Źródło: IBL


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS