Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2024-01-16| Mapy

Kompleksowe opracowanie o Puszczy Białowieskiej

Nakładem Instytutu Badawczego Leśnictwa ukazała się zawierająca liczne mapy monografia pt. „Inwentaryzacja wybranych elementów przyrodniczych i kulturowych różnorodności biologicznej w Puszczy Białowieskiej”. Ponad 1300-stronicowa publikacja została napisana pod redakcją prof. dr. hab. Jana Marka Matuszkiewicza oraz mgr. inż. Jana Tabora. Dostępna jest do pobrania TUTAJ.


Kompleksowe opracowanie o Puszczy Białowieskiej

Monografia składa się z czterech części. W pierwszej – poza założeniami i uwarunkowaniami opracowania inwentaryzacji – przedstawiono m.in. informacje o Puszczy Białowieskiej w kontekście obiektu zarządzania, użytkowania i ochrony oraz informacje dotyczące zmian klimatycznych na obszarze puszczy w okresie 1949–2018.

Część II to wieloaspektowa charakterystyka przyrodnicza tego kompleksu leśnego zawierająca informacje odnośnie gatunków drzew i drzewostanów występujących w Puszczy Białowieskiej oraz fitosocjologiczną analizę zróżnicowania zbiorowisk leśnych. Badania objęły sporą liczbę grup gatunków, wśród których reprezentowane były grzyby, rośliny i zwierzęta. W części tej znajdują się również interesujące dane odnośnie stanu ochrony leśnych siedlisk przyrodniczych, dane i wyniki dotyczące inwentaryzacji chrząszczy saproksylicznych, biegaczowatych, a także informacje o występowaniu w Puszczy Białowieskiej mopka zachodniego. Kolejne rozdziały tej części opracowania zajmują ptaki i grzyby.

Część III monografii poświęcona jest natomiast dziedzictwu kulturowemu (w tym archeologicznemu) i historii polskiej części Puszczy Białowieskiej. Czwarta część opracowania to synteza wyników.

Źródło: IBL


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama