Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-03-12| GIS, Software

Nowa wersja walidatora plików GML dostępna w repozytorium wtyczek QGIS

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w repozytorium wtyczek QGIS została umieszczona kolejna stabilna wersja walidatora plików GML Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii – 1.0.3 (po wprowadzeniu uwag do wersji eksperymentalnej 1.0.2).


Nowa wersja walidatora plików GML dostępna w repozytorium wtyczek QGIS

Nowa wersja narzędzia wykonuje dodatkowe kontrole atrybutów wynikające głównie z ograniczeń opisanych w modelach pojęciowych. Dodatkowe kontrole obejmują m.in. weryfikację zgodności struktury identyfikatorów ze wzorcem czy też weryfikację spójności wartości atrybutów. Rozszerzono również zakres kontroli BDOT10k o kontrole atrybutowe, geometryczne, kontrole kodów kartograficznych oraz kontrole atrybutowo-przestrzenne rzeźby terenu.

Aby dodać wtyczkę do programu QGIS, należy na pasku narzędzi wybrać „Wtyczki” – „Zarządzanie wtyczkami”. W kolejnym kroku w wyszukiwarce wszystkich wtyczek należy wpisać „walidator”, a następnie zaznaczyć wyszukaną wtyczkę „Walidator plików GML” i kliknąć przycisk „Zainstaluj wtyczkę”.

Źródło: GUGiK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS