Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-03-11| GIS, Software

Będą nowe wersje wtyczek GUGiK-u do wizualizacji BDOT10k i BDOO

Od jakiegoś czasu w serwisie Geoportal.gov.pl dostępne są do pobrania daneBDOT10k(od grudnia 2023 r.) i BDOO (od lutego br.) w nowych schematach aplikacyjnych. Niestety, danych tych nie sposób otworzyć w stworzonych przez GUGiK wtyczkach do QGIS-a.


Będą nowe wersje wtyczek GUGiK-u do wizualizacji BDOT10k i BDOO <br />
Efekt wgrania najnowszych danych GML za pomocą obecnie dostępnej wtyczki "BDOT10k_GML_SHP"
Efekt wgrania najnowszych danych GML za pomocą obecnie dostępnej wtyczki "BDOT10k_GML_SHP"

Opracowane przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii wtyczki do darmowej aplikacji QGIS – „BDOT10k_GML_SHP” oraz „BDOO_GML” – umożliwiają wczytanie i wyświetlanie danych, odpowiednio, BDOT10k oraz BDOO. Narzędzia te powstały jednak już jakiś czas temu i ostatnio nie były aktualizowane, dlatego też nie pozwalają na pracę z danymi w nowych schematach aplikacyjnych.
Zapytaliśmy więc GUGiK, kiedy planuje opublikować poprawione wersje wtyczek do QGIS-a.
W odpowiedzi urząd poinformował nas, że „obie wtyczki zostaną udostępnione w marcu 2024 r.”.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 1
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS