Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-03-04| Teledetekcja, Firma

Firma ICEYE na 30. miejscu w prestiżowym rankingu Financial Times

Polsko-fińskie przedsiębiorstwo ICEYE zostało przez „Financial Times” zaliczone do grona najszybciej rosnących europejskich spółek. Podmiot, specjalizujący się w satelitarnej obserwacji Ziemi z wykorzystaniem technologii radarowej, zajął trzydziestą pozycję na liście FT1000.


Firma ICEYE na 30. miejscu w prestiżowym rankingu Financial Times

Ranking tworzony przez „Financial Times” we współpracy z firmą Statista uwzględnia przedsiębiorstwa z Europy, które osiągnęły największy wzrost przychodów w okresie 2019–2022. ICEYE jest najwyżej na liście notowanym podmiotem z branży obronnej i „aerospace”.

– To zaszczyt znaleźć się w zestawieniu „Financial Times” jako jedna z czołowych europejskich firm w dziedzinie wzrostu – powiedział Rafał Modrzewski, współzałożyciel i prezes ICEYE. – Stanowi to dowód uznania dla naszego wzrostu przychodów i odzwierciedla naszą pozycję jako pioniera w wykorzystaniu technologii SAR i jej zastosowaniach, oraz jako zaufanego partnera dla organizacji na całym świecie – podkreślił.

ICEYE jest właścicielem i operatorem największej na świecie konstelacji satelitów SAR (wyposażonych w radary z syntetyczną aperturą). Stanowi ona ważne narzędzie rozpoznania na rzecz rządów i przedsiębiorstw, działając w sektorach takich jak ubezpieczenia, reagowanie na katastrofy naturalne i usuwanie ich skutków, transport morski, bezpieczeństwo narodowe, pomoc humanitarna oraz monitorowanie zmian klimatu. Od 2018 roku firma rozmieściła w przestrzeni kosmicznej 31 satelitów, wśród których są zarówno jednostki dostępne komercyjnie, jak i urządzenia dedykowane dla klientów rządowych.

Pełna lista FT1000 znajduje się na stronie FT.com. Raport specjalny dotyczący europejskich firm cechujących się nadzwyczaj szybkim wzrostem zostanie opublikowany w wydaniu „Financial Times” 24 marca.

Źródło: Materiały prasowe ICEYE


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 4
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS