wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-09-11| Teledetekcja, Firma

Trzy firmy podpisały porozumienie ws. satelitów i stacji SAR w Polsce

Podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego (5–9 września) polsko-fińska firma ICEYE, specjalizująca się m.in. w przetwarzaniu zdjęć radarowych, ogłosiła współpracę z Polską Grupą Zbrojeniową i Wojskowymi Zakładami Łączności w celu wzmocnienia zdolności obronnych Polski.


Trzy firmy podpisały porozumienie ws. satelitów i stacji SAR w Polsce <br />
Fot. PGZ
Fot. PGZ

W ramach partnerstwa Siłom Zbrojnym RP przedstawiona zostanie oferta w zakresie dostawy polskiej konstelacji satelitów radarowych wraz ze stacjonarną i mobilną stacją naziemną. Dzięki temu armia zyska możliwość pozyskiwania zdjęć radarowych, które posłużą do wspierania rozpoznawania terenu.

ICEYE posiada największą na świecie liczbę satelitów SAR, które oferują wsparcie w różnych sektorach gospodarki, ubezpieczeniach, badaniu katastrof naturalnych, zmianach klimatu czy bezpieczeństwie narodowym.

SAR to aktywny system bazujących na odbiciach fal, które generują zobrazowania monochromatyczne o wysokiej rozdzielczości. Zaletą tej technologii jest możliwość pozyskiwania obrazów zarówno w dzień, jak i w nocy, oraz bez względu na warunki pogodowe.

Źródło: ICEYE


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS