Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2024-02-13| Geodezja

Grawimetryczne spotkanie kwantowe w Hanowerze

W dniach 22–26 stycznia pracownicy Centrum Geodezji i Geodynamiki Instytutu Geodezji i Kartografii – dr inż. Przemysław Dykowski oraz dr Marcin Sękowski – wzięli udział w pierwszej kampanii porównawczej kwantowych grawimetrów absolutnych, która została zorganizowana na Uniwersytecie Leibniza w Hanowerze (LUH).


Grawimetryczne spotkanie kwantowe w Hanowerze

W pomiarach uczestniczyły zespoły z IGiK (grawimetr AQG-B07), Obserwatorium Paryskiego (AQG-B01), Niemieckiego Centrum Badawczego Geonauk (GFZ) z Poczdamu (AQG-B02), Instytutu Geofizyki Stosowanej Leibniza z Hanoweru (AQG-B09) oraz Niemieckiej Federalnej Agencji Geodezyjnej i Kartograficznej z Lipska (AQG-B10). Prace trwały w sumie 5 dni i obejmowały szereg testów pomiarowych mających na celu pogłębienie wiedzy o funkcjonowaniu grawimetrów AQG produkcji firmy Exail.

W tym samym czasie odbyły się także szkolenia dla użytkowników grawimetrów kwantowych AQG, w którym uczestniczyło 31 naukowców reprezentujących 15 instytucji z 7 krajów, w tym także liczna reprezentacja z firmy Exail. Spotkanie stanowiło doskonałą okazję do wymiany doświadczeń związanych praktyką pomiarową i wiarygodnością uzyskiwanych wyników.

Spotkanie było sponsorowane w ramach projektu „TerraQ – Relativistic and Quantum-based Geodesy project” realizowanego przez LUH i zostało zorganizowane przez GFZ z Poczdamu.

Źródło: IGiK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama