Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-02-12| Geodezja, Prawo

Reforma planowania przestrzennego. Szykuje się pokaźne wsparcie dla gmin

Blisko 900 milionów złotych ma wynieść budżet konkursu, w ramach którego gminy będą mogły uzyskać wsparcie na wdrożenie reformy planowania i zagospodarowania przestrzennego.


Reforma planowania przestrzennego. Szykuje się pokaźne wsparcie dla gmin <br />
Fot. Canva.com
Fot. Canva.com

Ministerstwo Rozwoju i Technologii właśnie zaprezentowało projekt dokumentacji konkursowej i ogłosiło trwające do 22 lutego konsultacje.
Projekt mogą opiniować wszystkie zainteresowane jednostki samorządu terytorialnego oraz organizacje pozarządowe. Wystarczy wypełnić i odesłać specjalny formularz.

Zgodnie z zaprezentowaną wersją regulaminu konkursu gminy będą mogły starać się o dofinansowanie na przygotowanie i uchwalenie zgodnych ze znowelizowaną ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym:
• planów ogólnych,
• gminnych programów rewitalizacji,
• miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.
Budżet na realizację tych trzech zadań – pochodzący ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – to odpowiednio: 458 mln zł, 94 mln zł oraz 316 mln zł.
Projekt zakłada, że nabory w konkursie będą mogły być prowadzone do 31 maja 2026 r.

Oprócz regulaminu resort rozwoju przedstawił też szereg innych dokumentów, w tym wykazy maksymalnych kwot wsparcia na przygotowanie i uchwalenie planu ogólnego oraz gminnego programu rewitalizacji dla każdej gminy.

Źródło: MRiT


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS