Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-01-25| Firma

Wiceminister Krzysztof Kukucki już oficjalnie odpowiedzialny za geodezję i kartografię

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi informacjami w Ministerstwie Rozwoju i Technologii sprawami geodezji i kartografii będzie zajmował się sekretarz stanu Krzysztof Kukucki.


Wiceminister Krzysztof Kukucki już oficjalnie odpowiedzialny za geodezję i kartografię <br />
Wiceminister Krzysztof Kukucki (fot. MRiT)
Wiceminister Krzysztof Kukucki (fot. MRiT)

Jak wynika z opublikowanego dziś (25 stycznia) zarządzenia ws. podziału pracy w Kierownictwie Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Krzysztof Kukucki będzie m.in. sprawował nadzór merytoryczny nad Departamentem Architektury, Budownictwa i Geodezji MRiT, a także nad realizacją zadań Głównego Geodety Kraju oraz Instytutu Geodezji i Kartografii.


Krzysztof Kukucki (ur. 25 października 1980 r.) jest absolwentem Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (studia politologiczne o specjalności integracja europejska). W latach 2010–2019 sprawował mandat radnego Włocławka, a w latach 2017–2018 był przewodniczącym Rady Miasta. Od 2019 r. do 2023 r. Krzysztof Kukucki był pierwszym zastępcą prezydenta Włocławka. W mieście zrealizował projekty z zakresu m.in. mieszkalnictwa, w tym pilotażowy program budowy domów komunalnych na wynajem. W wyborach do Senatu RP w październiku 2023 r. został wybrany na senatora XI kadencji. Był kandydatem paktu senackiego z ramienia Nowej Lewicy.
Jeszcze przed powołaniem na stanowisko sekretarza stanu w MRiT, co nastąpiło 17 stycznia, udzielił wywiadu „Dziennikowi Gazecie Prawnej”, w którym powiedział, że inwestowanie w mieszkania powinno być opodatkowane, a właściciele większej liczby mieszkań powinni zostać objęci podatkiem katastralnym.

Przypomnijmy, że poprzednim wiceministrem odpowiedzialnym za geodezję i kartografię był Jacek Tomczak (przez ostatnie kilka tygodni), a wcześniej – Piotr Uściński (pełnił tę funkcję w rządzie Mateusza Morawieckiego).

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wyprawa BARI 1976
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS