Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-01-03| Geodezja, Ludzie, Instytucje

Jacek Tomczak wiceministrem odpowiedzialnym za geodezję i kartografię

W Ministerstwie Rozwoju i Technologii sprawami geodezji i kartografii będzie zajmował się sekretarz stanu Jacek Tomczak – tak wynika z opublikowanego dziś (3 stycznia) zarządzenia w sprawie tymczasowego podziału pracy w Kierownictwie MRiT.


Jacek Tomczak wiceministrem odpowiedzialnym za geodezję i kartografię <br />
Wiceminister Jacek Tomczak
Wiceminister Jacek Tomczak

Zgodnie z tym aktem Jacek Tomczak będzie m.in. sprawował nadzór merytoryczny nad Departamentem Architektury, Budownictwa i Geodezji MRiT, a także nad realizacją zadań Głównego Geodety Kraju oraz Instytutu Geodezji i Kartografii.

Jacek Tomczak urodził się 27 lipca 1973 r. w Poznaniu. Jest radcą prawnym, notariuszem i politykiem. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 1998–2005 zasiadał w poznańskiej radzie miejskiej. Od 2005 r. jest posłem na Sejm RP.

Był współautorem prorodzinnych zmian w programie „Mieszkanie dla Młodych” oraz przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu ds. Rzemiosła i Przedsiębiorczości. Za działalność na rzecz rzemiosła oraz szkolnictwa zawodowego był wielokrotnie nagradzany przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą.

W wyborach do Sejmu RP w październiku 2023 r. został wybrany z listy Trzeciej Drogi.
Na wniosek ministra rozwoju i technologii Krzysztofa Hetmana 18 grudnia 2023 r. premier Donald Tusk mianował go na stanowisko sekretarza stanu.

Przypomnijmy, że poprzednim wiceministrem odpowiedzialnym za geodezję i kartografię (w rządzie Mateusza Morawieckiego) był Piotr Uściński.

Źródło: MRiT, DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS