Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-01-02| Geodezja, Mapy, Prawo, Kataster

Wyższe ceny za materiały PZGiK już obowiązują

1 stycznia 2024 r. stawki za materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego wzrosły o rekordowe 15%.


Wyższe ceny za materiały PZGiK już obowiązują <br />
Fot. Industrial Photograph przez Canva.com
Fot. Industrial Photograph przez Canva.com

Zmianę tę przyniosło obwieszczenie ministra rozwoju i technologii opublikowane 24 października 2023 r. w Monitorze Polskim (poz. 1136) i wynika ona ze wzrostu wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych w I półroczu 2023 r., który wg GUS wyniósł właśnie 15,0%.

Tegoroczna podwyżka jest największą od czasu wprowadzenia waloryzacji w Prawie geodezyjnym i kartograficznym w lipcu 2014 r. Dla porównania, w ubiegłym roku sięgnęła ona 11,8%, a rok wcześniej – 3,6%.

Opłata za materiały PZGiK dla prac do 1 hektara wynosi teraz 138,39 zł (wzrost o 18,05 zł). Dla zgłoszeń od 1 do 10 ha jest to 138,39 zł + 13,83 zł za każdy dodatkowy hektar. Z kolei dla prac obejmujących powierzchnię powyżej 10 ha – 262,95 zł + 6,93 zł za każdy rozpoczęty hektar powyżej 10 ha. Przypomnijmy, że pierwotnie stawki te wynosiły odpowiednio: 100 zł, 100 zł + 10 zł/ha oraz 200 zł + 5 zł/ha.

Z przykładowych innych cen: opłata za fotogrametryczne zdjęcie lotnicze to teraz 17,50 zł, za pełen zbiór GESUT i BDOT500 – odpowiednio 13,83 i 6,93 zł za hektar, a za mapę zasadniczą – 19,38 zł/ha za raster oraz 27,68 zł/ha za wektor.


Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami w geodezji i kartografii? Zapisz się na bezpłatny newsletter!

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS