Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2023-10-16| Geodezja, Teledetekcja, Edukacja, Ludzie

Paweł Bogusławski z IGiG doktorem habilitowanym

12 października Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Lądowa, Geodezja i Transport UPWr nadała dr. inż. Pawłowi Bogusławskiemu stopień naukowy doktora habilitowanego na podstawie dorobku oraz osiągnięć naukowych zatytułowanych „Topologiczna budowa modeli 3D do przestrzennych analiz budynków”.


Paweł Bogusławski z IGiG doktorem habilitowanym

Dr Bogusławski jest pracownikiem IGiG UPWr, a stopień doktora uzyskał na University of Glamorgan (Wielka Brytania). Odbył staże typu post-doc w Universiti Teknologi Malaysia (Malezja) oraz University of the West of England (Wielka Brytania).

Od 2008 r. działa aktywnie w ramach Międzynarodowego Towarzystwa Fotogrametrii i Teledetekcji (International Society for Photogrammetry and Remote Sensing – ISPRS), obecnie jako współprzewodniczący grupy roboczej WG IV/1 Spatial Data Representation and Interoperability.

Jest kierownikiem projektu NCN Opus pt. „Nowa wielowymiarowa struktura danych do zmienno-skalowej reprezentacji modelu przestrzennego”, a wcześniej kierował m.in. projektami „Opracowanie rozwiązania informatycznego wykorzystującego przestrzenny model miejski do analizy czasu nasłonecznienia budynków z wykorzystaniem modeli BIM” oraz „Bazodanowe narzędzie informatyczne do analizy 3D obszarów miejskich w kontekście podziemnej budowy geologicznej”.
Zarówno komisja habilitacyjna jak i rada naukowa dyscypliny bardzo wysoko oceniły dorobek i osiągnięcia naukowe habilitanta.

Dr hab. inż. Paweł Bogusławski jest też bohaterem najnowszego odcinka podcastu otwierającego kolejny sezon serii „Mamy zielone pojęcie”. Naukowiec z IGiG w nim, czym jest BIM, jak się tworzy w nim modele, po co miastom ich wirtualne modele i jak z nich korzystać.

Źródło: UPWr


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 1
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama