Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-09-26| Przetargi, Software

Duży przetarg na dostawę aplikacji do Parku Technologii Kosmicznych

Do 10 października można składać oferty w postępowaniu na zakup i dostawę oprogramowania – w tym GIS-owego i fotogrametrycznego – na potrzeby Parku Technologii Kosmicznych w Zielonej Górze.


Duży przetarg na dostawę aplikacji do Parku Technologii Kosmicznych <br />
Fot. Paweł Wańczko/Lubuskie.pl
Fot. Paweł Wańczko/Lubuskie.pl

Zamówienie podzielono na 13 części. Zamawiający ma dostarczyć
• cz. 1 – oprogramowanie do analizy misji;
• cz. 2 – oprogramowanie do projektowania 3D elementów mechanicznych, tworzenia dokumentacji i symulacji produktów;
• cz. 3 – zintegrowany system CAD, CAM, CAE, obejmujący procesy rysowania 2D/3D (CAD), tworzenie dokumentacji rysunkowej (Drafting), tworzenie złożeń (Assmblies), przeprowadzanie analiz i symulacji (CAE) oraz tworzenie procesów obróbczych (CAM);
• cz. 4 – oprogramowanie do kompleksowego przetwarzania zobrazowań lotniczych i satelitarnych;
• cz. 5 – oprogramowanie do kompleksowego zarządzania oraz serwerowego przetwarzania i dystrybucji danych geoprzestrzennych;
• cz. 6 – oprogramowanie do przetwarzania danych z obserwacji Ziemi;
• cz. 7 – oprogramowanie do analiz geoprzestrzennych danych satelitarnych opartych o podejście obiektowe;
• cz. 8 – oprogramowanie do tworzenia map i wizualizacji danych z nakładką do tworzenia złożonych, dedykowanych i bardzo dokładnych analiz urbanistycznych;
• cz. 9 – oprogramowanie do przetwarzania danych lidarowych;
• cz. 10 – system oferujący innowacyjne rozwiązania dla zarządzania, dystrybucji i wykorzystania cyfrowych modeli miast w 3D;
• cz. 11 – oprogramowanie do analiz, symulacji, modelowania i testów w różnych dziedzinach zastosowań;
• cz. 12 – oprogramowanie CAD/CAE do budowy aplikacji, projektowania i przygotowania realizacji sprzętowej układów FPGA dla sprzętu firmy Microchip;
• cz. 13 – oprogramowanie CAD/CAE do budowy aplikacji, projektowania i przygotowania realizacji sprzętowej układów FPGA dla sprzętu firmy Xilinx.

Termin dostawy to 30 listopada.

Park Technologii Kosmicznych powstaje w partnerstwie samorządu województwa lubuskiego, Uniwersytetu Zielonogórskiego i firmy Hertz Systems LTD. Wartość całego projektu to blisko 89 mln zł, z czego dofinansowanie z UE to 61,4 mln zł. PTK będzie obiektem, gdzie znajdą się m.in. laboratoria elektroniki satelitarnej, medycyny kosmicznej, kryptografii i przeciwdziałania cyberzagrożeniom, pomieszczenia czystego montażu, integracji i testów systemów i podsystemów satelitarnych.
Budynek PTK w Nowym Kisielinie Zielonej Górze jest już gotowy. Planowany termin zakończenia realizacji rzeczowej projektu to 30 listopada 2023 r.

Źródło: UMWL, DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS